Aranżujemy dom: z136

[fb_button]

Jeśli zastanawiasz się na budową domu, na pewno przez głowę nieraz przeszły Ci myśli o kosztach. Mały dom z potencjałem to rozwiązanie dla oszczędnych, lecz pragnących własnego budynku. Projekt z136 to połączenie nowoczesności, przestronności i niskich kosztów. Dom jest mały – jego powierzchnia użytkowa to zaledwie 80 m.kw. ale możliwości duże. Projekt posiada część dzienną: salon połączony z kuchnią dzięki funkcjonalnej jadalni, oraz część nocną: dwa pokoje i łazienkę. Jest także pomieszczenie gospodarcze oraz garderoba przy wiatrołapie. Budynek posiada dach dwuspadowy przez co nie jest drogi w budowie. Istnieje możliwość budowy tego domu z jednostanowiskowym garażem. Wówczas powierzchnia zwiększa się do ok 100 m.kw.

Dom jest mały więc i wymiary działki mogą być niewielkie. W zupełności wystarczy dla dwu lub trzyosobowej a przy dobrej organizacji przestrzeni, nawet i dla czteroosobowej rodziny. Z zewnątrz dom jest prosty co pozwala na aranżację elewacji w dowolny sposób. Dzięki doborowi odpowiednich materiałów może to być nowoczesny dom o minimalistycznym charakterze lub też dom w stylu góralskim czy klasycznym. Podobnie z wnętrzem. Popularne w ostatnich latach łączenie kuchni z jadalnią i salonem może być zaaranżowane w dowolny sposób – odpowiadający charakterowi mieszkańców. Sypialnie i łazienka to przestrzeń bardziej intymna lecz warto aby utrzymane były w podobnej konwencji jak reszta domu.

Dziś do proponowanego rozwiązania polecamy żywe i ciekawe aranżacje w stylu op-art. To styl w którym dzięki perspektywie można otrzymać rozwiązania które powiększą pomieszczenie dodadzą jej charakteru a przede wszystkim będą zaskakiwać.  Op-art, zwany też wizualizmem to w zasadzie koncepcja sztuki opierająca się na wykorzystaniu powtarzających się geometrycznych wzorów. Jest to dobre rozwiązanie jeśli chcemy ożywić nasze wnętrze i dodatkowo zyskać hipnotyzującą wzrok dekorację. W stylu op-art polecamy wykorzystać tapety, fototapety lub naklejki na ściany z geometrycznymi wzorami, które mogą pokrywać ściany w całości lub zostać oprawione w ramy obrazy, które dyskretnie wprowadzają do pomieszczenia wrażenie dynamiki.  

Drugie rozwiązanie to wprowadzenie odpowiedniej glazury do łazienki. Na przykład czarno-białe kafle ułożone w szachownice lub wzory typu Marimekko. Oczywiście op-art można wykorzystać również w dodatkach, na tkaninach czy akcesoriach typu kubki i talerze. Warto jednak nie przesadzić, ponieważ mała powierzchnia budynku zaaranżowana w różnokolorowe, wzorzyste rozwiązania stylu op-art może przytłoczyć. Dlatego do tego zestawienia proponujemy proste rozwiązanie od Berker by Hager z serii Glasserie ze szklaną ramą. Delikatne lecz oryginalne włączniki będą dobrze kontrastować i wpasują się w proponowany styl małego domu z136.