Quicklink_1

Berker.Net

Berker.Net czyli nowa platforma elektroniki osprzętu Berker by Hager, która sprawia, że wszystko staje się prostsze.

 

Dzięki wzajemnej kombinacji dziewięciu mechanizmów i szesnastu nasadek, oferuje ponad 400 funkcji. Szerokie portfolio produktów w ramach serii wzorniczych osprzętu Berker B.Kwadrat, B.3 i B.7, Q.1 i Q.3, K.1 i K.5 oraz R.1 i R.3, obejmuje produkty do zastosowania w klasycznych instalacjach elektrycznych, a także rozwiązania bezprzewodowe, oparte na standardzie radiowym KNX.

 

Dzięki temu Berker.Net, jako rozwiązanie systemowe, idealnie nadaje się zarówno do nowo wybudowanych obiektów, jak i do rozbudowy istniejących instalacji. Platforma ta posiada niezwykłe funkcje, które pozwalają na ściemnianie niemal wszystkich źródeł oświetlenia. Inaczej mówiąc, system Berker.Net, mimo, iż składa się z niewielu komponentów prostych w instalacji i intuicyjnych w obsłudze, oferuje bardzo szeroki wachlarz rozwiązań.

 

Berker.Net to:

• System sterowania oświetleniem, żaluzjami i czujnikami ruchu

• Dopasowana oferta w modnym wzornictwie

• Konwencjonalne rozwiązania kompatybilne z systemami radiowymi i KNX

• Łatwa instalacja i szybka konfiguracja quicklink urządzeń radiowych KNX

• Intuicyjna i wygodna obsługa

 

To takie proste – Salon.

Uniwersalny ściemniacz przyciskowy Berker by Hager, jako pierwsze tego typu urządzenie, pozwala sterować niemal wszystkimi dostępnymi ściemnianymi źródłami światła, od żarówek ledowych i energooszczędnych, poprzez standardowe, a nawet lampami halogenowymi, precyzyjnie bez efektu migotania. W ten sposób każdy może wymienić włącznik na nowy, uniwersalny ściemniacz przyciskowy, aby w przyszłości komfortowo i energooszczędnie sterować oświetleniem.

 

To takie proste – Łazienka.

Berker.Net to najnowsze informacje o poranku, a wieczór przy dobrej muzyce. Czujnik ruchu włączy zamontowane na ścianie radio, gdy tylko zjawimy się w łazience. Kiedy z niej wyjdziemy, radio wyłączy się automatycznie po określonym przez nas czasie.

lazienka

 

To takie proste – Kuchnia.

W dobrze izolowanych domach i mieszkaniach z piecami lub kominkami, okap kuchenny można włączyć tylko wtedy, gdy zapewni się dopływ świeżego powietrza przez otwarte okno. Adapter gniazdkowy KNX RF, współpracujący z radiowym czujnikiem otwarcia okna, nie pozwoli nam o tym zapomnieć. Włączenie zasilania okapu będzie możliwe dopiero po otwarciu okna, co zapewni wystarczającą ilość powietrza i bezpieczeństwo.

kuchnia

 

Dom dostosowany do Twoich potrzeb.

Podczas remontu lub modernizacji mieszkania można w prosty sposób znacząco zwiększyć możliwości oświetlenia, instalując rozwiązania sterowane radiowo. Jeśli istniejąca instalacja elektryczna nie pozwala dołączyć dodatkowych inteligentnych funkcji, można ją prosto rozszerzyć za pomocą sterowników radiowych. W salonie, na przykład, można włączać lub ściemniać wszystkie lampy za pomocą 4-krotnego przycisku KNX RF na ściemniaczu lub za pomocą pilota. Siadając do wspólnego posiłku możemy wywołać w jadalni scenę „posiłek”, używając przycisku ściemniacza. Gdy zasiadamy wygodnie przed telewizorem, ściemniamy lampę stojącą, lampę górną i wyłączamy lampę nad stołem, wywołując scenę „telewizja”. Żaluzjami możemy sterować ręcznie za pomocą żaluzjowego łącznika czasowego KNX RF, wcześniej ustawiając określony czas, bądź też – zależnie od światła słonecznego – za pomocą radiowego czujnika natężenia oświetlenia. To komfortowe funkcje, które możemy zainstalować zarówno w nowych, jak i w już istniejących budynkach.

 

pobierz_ulotkę