5 kroków do designerskiego mieszkania3 marca 2017

Wchodząc do swojego mieszkania masz wrażenie że jest nijakie? Pomimo personalnych akcentów, które miały nadać mu charakteru dalej uważasz, że nie wzbudza w odwiedzających żadnych emocji? Łatwo można to zmienić – wystarczy odrobina inspiracji i trochę czasu.

designerskie-mieszkanie (2)

Każde wnętrze może stać się niepowtarzalnym i urokliwym miejscem. Wystarczy dodać pewne elementy, zmienić kolorystykę czy ujednolicić lub zminimalizować panującą różnorodność. Nie potrzeba do tego także dużych nakładów pieniędzy. Wystarczy trochę czasu aby zebrać inspiracji, i jeszcze chwila na własną realizację pomysłów metodą DIY (do it yourself – zrób to własnymi rękami). Pierwszym krokiem jest ustalenie co właściwie mamy w pokoju. Zacząć zatem powinniśmy od totalnego posprzątania – i nie mamy tu na myśli starcie kurzy a raczej wyciągnięcie wszystkich rzeczy z szafek, wyniesienie ich do innego pomieszczenia. Pokój powinien zostać ‘ogołocony’ do podstawowych mebli, dywanu. Nie wskazane są nawet lampy – je łatwo wymienić, a pozostawione zaburzą prosty wygląd naszego wnętrza.

designerskie-mieszkanie (5)

Z wyniesionych przedmiotów warto zdecydować które mają dla nas szczególną wartość. Może to być obraz, kolekcja książek lub płyt albo zdjęcia. W zależności od tego co to będzie – zastanówmy się jak możemy je wyeksponować w pokoju. Na przykład zamiast stawiać książki w rzędzie na regale, może warto zrobić oldschoolową półkę na ścianie a zdjęcia powiesić w kluczowym miejscu w nowych ramkach. Gdy przebrniemy przez ten (jakże trudny) etap, następnie powinniśmy popatrzeć na to jaka zapanowała kolorystyka w pomieszczeniu. Zdjęcia mogą być np.w kolorach sepi (piasku). Książki natomiast w odcieniach jasnobrązowego, poniszczonego papieru. Gdy meble również mamy w odcieniu brązu, widzimy już jakie kolory będą odpowiednio kontrastować z panującą stylizacją. 

designerskie-mieszkanie (3)

Mając pewien obraz pomieszczenia oraz ogólną kolorystykę, teraz jest dobry moment aby zdecydować w jakim stylu podobają się nam wnętrza i jaki chcemy obrać w naszym pokoju. Okaże się wówczas, że wystarczy wymienić dywan, dodać designerskie poduszki czy kupić nowe lampy aby wnętrze nabrało nowego charakteru. Czasem wystarczy wymienić włączniki do światła i gniazdka kontaktowe na nowe, aby ściana zyskała nowy, niepowtarzalny wygląd! W propozycji aranżacji wykorzystaliśmy serie Berker by Hager R.classic, ponieważ pasuje do praktycznie każdego stylu a przy tym wygląda oryginalnie, jest funkcjonalne, łączące nowoczesny i tradycyjny wygląd łączników i gniazdek. 

designerskie-mieszkanie (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com