Alpejski klimat17 stycznia 2017

Góry, śnieg, naturalne drewno, ciepła wełna i ogień z kominka. Tak własnie wyglądają ferie w alpejskich kurortach. To tam zrodził się styl chalet, niegdyś tworzony przez pasterzy, dzisiaj spotykany w najdroższych kurortach Alp.

alpejskie-klimaty (3)

Ten zimowy styl chalet zachwyca oraz wprawia nas w zimowy lecz ciepły nastrój. To dzięki wykorzystaniu głównych elementów takich jak świece, skóry, futra, drewno. Do tego dochodzi sporo prostych i naturalnych elementów dekoracji zaczerpniętych z wiejskich chat, rustykalne meble oraz oczywiście kominek, płonący żywym ogniem. Całości dopełnią puszyste koce z popularnej ostatnio wełny czesanej, które z powodzeniem zastąpią ciężkie i kosztowne naturalne skóry oraz futra.

alpejskie-klimaty (7)

alpejskie-klimaty (1)

Kolorystyka stylu chalet nawiązuje do barw natury. Przeważają wszystkie odcienie drewna przełamane zimną, śnieżną bielą, ale spotkać można również zielenie czy błękity. Na ścianach czy podłodze popularne jest drewno ale także kamień dodający wnętrzom przytulności i naturalnego charakteru.  Charakterystyczny jest również sufit ozdobiony drewnianymi belkami stropowymi. Całość aranżacji mogą urozmaicać dekoracje myśliwskie, poroża czy elementy nawiązujące do zimowych pięknych górskich wnętrz tj. obrazy prezentujące górskie scenerie. 

alpejskie-klimaty (6)

alpejskie-klimaty (4)

Odpowiednie oświetlenie wnętrza w stylu chalet jest bardzo ważne. Główny punktem światła powinno być to naturalne, dobiegające zza okna. Jednak w centralnym punkcie pomieszczenia powinien wisieć żyrandol z drewna lub żelaza. Nie może zabraknąć również lampionów, latarenek czy świec z stylu rustykalnym. Do tak ciekawego, ciepłego wnętrza pasować będą jedynie oryginalne łączniki i gniazdka, które charakterem będą dopełniać wnętrze chalet. Z naszej kolekcji polecamy szczególnie serie Berker 1930 Rosenthal wykonaną z porcelany. Czarne lub białe włączniki i gniazdka o prostej formie i funkcjonalności będą podkreślać wyjątkowy, górski charakter pomieszczeń. 

alpejskie-klimaty (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com