Aluminiowe, designerskie dodatki16 grudnia 2016

Rozwój aranżacji wnętrz, ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań oraz rosnące możliwości technologiczne sprawiły, że coraz popularniejsze stały się estetyczne i funkcjonalne elementy wykonane z aluminium. Niegdyś szykowane, dzisiaj coraz częściej chętnie sięgamy po ten materiał. Szczególnie we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych.

aluminium-we-wnetrzach-2

Aluminium to materiał wszechstronny. Jest lekki, podatny na obróbkę oraz łatwy w transporcie. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej dodatków do wnętrz powstaje właśnie z niego. mogą to być listwy progowe, ramy i prowadnice drzwi, elementy konstrukcyjne mebli oraz ozdoby: listwy, uchwyty, gałki. Czasem z aluminium wykonuje się nawet całe dodatki do wnętrz np. klosze do lamp, świeczniki, dekorację i zabezpieczenie ścian. Aluminium można spotkać wszędzie – w każdym pomieszczeniu. Od projektanta zależy czy będzie przeważał, a przy tym nadawał wnętrzu chłodniejszego charakteru, czy jednak będzie elementem szczególnym i drobnym dodającym nonszalancji. 

aluminium-we-wnetrzach-3

Możliwość obróbki oraz lakierowania na dowolny kolor stawia aluminium ponad wszystkie metale. Elementy mogą być wykonane w połysku lub głębokim macie, formowane na dowolny kształt oraz zabezpieczane przed korozją – przez co są idealnym wykończeniem w łazience czy kuchni. Najczęściej spotykany wykończenie kabin prysznicowych stalowym stelażem, jednak coraz popularniejsze stają się czarne, matowe wykończenia – również wykonane z aluminium. Ozdoby z tego materiały również coraz częściej można spotkać w naszych wnętrzach. Profile aluminiowe najkorzystniej współgrają z przeźroczystym, matowym lub mlecznym szkłem. Aluminium można również łączyć z pleksi i dzięki temu uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne poprzez grę światła. W kuchni aluminium znajdzie swoje zastosowanie np jako wykończenie ściany. Dobrze jest wybrać blachę z wykończeniem satynowym (matowym) ponieważ na błyszczącej będzie widać każdą kroplę wody czy odcisk palca. Ściana wykończona aluminium znakomicie komponuje się ze zlewozmywakiem i urządzeniami AGD wykonanymi z tego samego materiału.

aluminium-we-wnetrzach-4

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Bogata oferta mebli, wykończeń czy dodatków z aluminium potwierdza fakt, że jest to materiał inspirujący projektantów podczas aranżacji wnętrz. Coraz większa paleta kolorów i zróżnicowane wzornictwo pozwalają na wcielenie w życie nawet najśmielszych projektów. W naszej ofercie znajdziecie również włączniki wykonane z tego właśnie materiału. Polecamy serię B.IQ, wielokrotnie nagradzaną za design, umożliwiającą połączenie wielu funkcji systemu KNX aby w prosty sposób sterować inteligentnymi budynkami.