Aranżacja industrialnej sypialni1 sierpnia 2017

Zauroczenie starymi fabrykami, widocznymi niedokończeniami i materiałami z czasów powojennych widać w aranżacjach industrialnych. Czy zatem sypialnia – miejsce które kojarzyć się powinno z przyjemnością, odpoczynkiem i relaksem może takie być?

industrialna sypialnia (3)

Oczywiście! Jeśli decydujemy się na styl industrialny we wnętrzu nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie tak zaaranżować sypialnie. I choć pomieszczenie to kojarzy się nam z miękkimi poduszkami i ciepłym kocem a niżeli z stalowymi rurkami czy odpadającym ze ściany tynkiem – industrialne wnętrze również może nas zaskoczyć. Wystarczy troszkę wyobraźni i znajomości zasad projektowania przestrzeni industrialnych. Najlepiej nam to wyjdzie, kiedy będziemy mieć do czynienia z naturalnym pomieszczenie z czasów powojennych. Najlepsze do tego celu będą stare kamienice czy pofabryczna przestrzeń, w której cegła, stal czy drewno stanowiły podstawę budowy. Również 50 lat które minęło, daje o sobie znać na oberwanych tynkach czy porysowanej podłodze. 

industrialna sypialnia (2)

Jeśli jednak chcemy w sposób industrialny zaaranżować sypialnie w nowszym budownictwie będziemy mieć więcej pracy. Sztuką jest odnaleźć w antykwariatach meble i przedmioty pasujące do naszej aranżacji. Sztucznie postarzane ściany lub industrialne fototapety to również dobre rozwiązanie. Sypialnia w stylu industrialnym powinna łączyć ze sobą szorstkość i miękkość, które bardzo skutecznie przeplatać się będą między sobą dzięki cegle, wełnie, szkle czy drewnie. Stalowe lampy czy same żarówki powieszone na kablach, szafki nocne wykonane z bębna pralki, rama łóżka z postarzanego drewna lub stalowych rur. Takie elementy połączone z flanelową pościelą czy wełnianą narzutą i poduszkami, udekorowane dywanem imitującym skórę zwierzęcia – to sedno industrialnej sypialni. 

industrialna sypialnia (4)

Do całości wystarczy dobrać odpowiednie łączniki i gniazdka aby całość zachwyciła i wyróżniła się na tle nowoczesnych czy skandynawskich rozwiązań. Polecamy serie TS Sensor z dotykowym ekranem aby w ten industrialny styl tchnąć nowoczesność i funkcjonalność XXI wieku. 

industrialna sypialnia (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com