Aranżacja wnętrz – czy to takie trudne?28 lipca 2017

Ci, którzy decydują się na kupno lub budowę swoich czterech kątów z pewnością się zastanawiają – czy zatrudnić dekoratora wnętrz czy nie. Sprawdźcie jakie są wady i zalety obydwu rozwiązań.

Aranżacja wnętrz może się wydawać przyjemnością, zabawą lub odskocznią od codziennej monotonii. I z pewnością tak jest, ale jest to również ciężka praca, która wymaga nie tylko sporej wyobraźni ale też znajomości rynku. Czy zatem warto decydować się na aranżację wnętrz samemu czy może warto zatrudnić profesjonalistę? W sumie to zależy od tego co chcemy osiągnąć i jaki mamy na to budżet. 

aranzacja-wnetrz (4)

Z jednej strony – zatrudniamy dekoratora. Wiadomo, że część budżetu przeznaczonego na wykończenie wnętrz będziemy musieli przeznaczyć na jego wynagrodzenie. Jednak z pewnością zaoszczędzimy dzięki temu sporo czasu, nerwów i błędów a także miejsca! Dekoratorzy wnętrz mają doświadczenie w projektowaniu, znają trendy i rynek oraz widzą możliwości w miejscach, które nam nie przyszłyby do głowy. Ponadto wiedzą z praktyki co się najlepiej sprawdza i nie zapomną podczas projektowania o funkcjonalnych szczegółach pomieszczeń. Jeśli poświęcimy chwilę, to znajdziemy aranżatora, którego styl nam odpowiada, z którym będzie nam się miło współpracować a na koniec otrzymamy projekt zgodny z naszymi oczekiwaniami i możliwościami. Projektanci wnętrz dostosowują swoje pomysły nie tylko do zastanego miejsca ale przede wszystkim do tego co oczekują od nich klienci i jaki chcą przeznaczyć na top budżet. Z pewnością dopieszczą każdy detal w projektowanym wnętrzu.

aranzacja-wnetrz (3)

Z drugiej strony – decydujemy się aranżować wnętrza sami. Z pewnością dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy część pieniędzy. Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi na pewno aranżowanie pomieszczenie przyniesie nam sporo frajdy ale też zabierze sporo czasu. Jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, warto dać sobie czas na jego realizację, każdy krok szczegółowo przemyśleć a dodatkowo rozwiązania konsultować z najbliższymi. Może się bowiem okazać, że zakochaliśmy się w aranżacji z pinteresta, ale w żaden sposób nie pasuje ona ani do reszty mieszkania czy domu, ani do naszego charakteru. Wówczas po czasie okaże się, że nam nie odpowiada… Samodzielna aranżacja wymaga samodyscypliny, planu oraz czasu. Warto dopieszczać szczegóły, które to stworzą we wnętrzu niepowtarzalny charakter – tak jak to robią profesjonalni dekoratorzy ;)

aranzacja-wnetrz (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Jeśli zatem decydujesz się na współpracę z projektantem lub dajesz sobie czas na samodzielną aranżację – polecamy sprawdzić która z serii Berker by Hager będzie najlepiej pasować do twojego wnętrza. Możesz to zrobić dzięki kreatorowi na naszej stronie lub zainspirować się poradami na naszym pintereście i facebooku. Zapraszamy.