Aranżujemy dom: Amadeusz3 lutego 2017

Idąc ulicą pełną nowo wybudowanych domów nie macie wrażenia że wszystkie są w tym samym stylu? A gdyby tak wybudować coś innego, inspirującego, niepasującego do ogólnej konwencji i wykończyć go stylem nie z tej epoki.

amadeusz-rezydencja (1)

Taki właśnie mamy pomysł na realizację domu Amadeusz. Ta sporych rozmiarów rezydencja (przeszło 300 m.kw.) utrzymana jest w duchu klasycyzmu. Posiada gzymsy, attyki czy dużo okna z ornamentami. Budynek posiada jasne podzielone strefy: dzienną, nocną oraz gospodarczą. Na parterze mamy strefę dnia  z salonem, miejscem na tv, jadalnią, kuchnią ze spiżarnią oraz gabinetem lub biblioteczką (ew. kolejnym pokojem) oraz małą toaletę. Piętro to część nocna gdzie znajdziemy cztery sypialnie w tym jedną z sporą łazienką i garderobą. Dodatkowo na piętrze jest osobna łazienka i miejsce relaksu.  W piwnicy poza pomieszczeniami gospodarczymi znajduje się mała łazienka oraz pokój do gier. Dom spełni oczekiwania 5-, 6-osobowej rodziny, która ceni sobie wygodę i funkcjonalność.

amadeusz-rezydencja (3)

Wykończenie takiej rezydencji również powinno nawiązywać do poprzednich epok. Styl nowoczesny, minimalistyczny czy industrialny zupełnie nie będą tutaj pasować natomiast popularny styl prowansalski czy skandynawski już tak. My polecamy jednak szukać swojego własnego pomysłu na aranżację w nietuzinkowych rozwiązaniach. Naszym zdaniem idealnie do wnętrz pasuje styl gustawiański. Jest to styl skromny i przytulny, ale również elegancki. W porównaniu do innych królewskich stylów – w tym na darmo szukać złoceń i przepychu. Za to odnajdziemy odcienie bieli, deski na podłodze, delikatne formy mebli. Sprzęty w królewskim stylu wcale nie ukrywają swojego wieku – raczej zręcznie i pomysłowo podkreślają całość aranżacji. Dzięki subtelności, odpowiednio dobranym elementom i akcentom oraz odpowiednim smaku całej aranżacji nadamy domu zachwycający wygląd. Prawdopodobnie nikt z naszych znajomych ani rodziny szybko nie spotka takich wnętrz. 

amadeusz-rezydencja (2)

Pamiętajmy aby nowoczesne rozwiązania odpowiednio wkomponować w całą aranżację aby nie kuła po oczach. Zdecydowanie seria Berker by Hager 1930 Rosenthal będzie tutaj pasować!

amadeusz-rezydencja (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com