Aranżujemy dom: E-18320 grudnia 2016

Nowoczesny dom w nowoczesnej odsłonie. Projekt domu E-183, choć nazwą nie zachwyca, jednak jest odpowiednim rozwiązaniem dla miłośników prostych, nowoczesnych budowli. Zaaranżowany w równie nowoczesnym stylu będzie spełnieniem marzeń dla młodych małżeństw z małymi dziećmi lub planujących powiększenie rodziny.

aranzujemy-dom-e-183-6

129 metrów kwadratowych powierzchni to ani dużo ani mało. Szczególnie, że omawiany projekt to dom parterowy z otwartą na jadalnie i salon kuchnią, trzema łazienkami, trzema pokojami, pralnią, pomieszczeniem technicznym i dwustanowiskowym garażem. Atutem tego budynku jest oczywiście, prosta, nowoczesna bryła ale również przestronna strefa dzienna, zadaszony taras czy wydzielona sypialnia z garderobą i łazienką. Taki budynek pasuje do obowiązującego nurtu projektów prostych, funkcjonalnych i przestronnych. Ponadto wykończenie wnętrz w tym samym stylu – nowoczesnym, minimalistycznym będzie podkreślać idących z duchem czasu właścicieli.

 aranzujemy-dom-e-183-1

Umiejscowiona po prawej stronie strefa dzienna, może być zamieniona na lewą – warto podczas wyboru i zakupu projektu usytuować budynek na działce uwzględniając kierunki świata. Warto aby jadalnia i salon miały dostęp do południowego słońca. Dzięki temu przez większą część dnia będziemy mieć naturalne oświetlenie we wnętrzu. Sypialnie warto usytuować na wschód, abyśmy mogli budzić się wraz ze wchodzącym słońcem. Łazienki, garaż czy pomieszczenia gospodarcze to miejsca, które mogą znajdować się po północnej czy zachodniej stronie domu. Przestrzenne okno w kuchni pozwala kontrolować co dzieje się dokładnie przed drzwiami wejściowymi. Wykończenie tej przestrzeni wraz z salonem i jadalnią w jasnych barwach, wykorzystując różnorodność faktur materiałów będzie dobrym posunięciem dla nowoczesnego wnętrza. W połączeniu z naturalnym drewnem oraz stalą – dodadzą wnętrzom nonszalancji i uroku. 

aranzujemy-dom-e-183-4

 

aranzujemy-dom-e-183-2

Łazienki mogą być nieco bardziej dopieszczone w projektowaniu. Możemy wykorzystać beton, cegłę czy szkło w różnych odcieniach szarości a nawet czarne. Takie rozwiązanie nie tylko będzie zachwycać ale również będzie praktyczne. Sypialnie czy pokoje dla dzieci to dowolność. Warto jednak zadbać o to aby również pasowały do całego domu i były nowoczesne i stylowe. Dla małych dzieci ostatnim trendem są aranżacje w pastelowych kolorach – co w nowoczesnym domu sprawdzi się bardzo dobrze. Sypialnia może zostać otulona nieco przyjemniejszymi materiałami niż reszta pomieszczeń np. pled z wełny czesanej doda ciepła nowoczesnej przestrzeni nocnej. 

aranzujemy-dom-e-183-3

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Oczywiście korzystając z technologii one.platform możemy zamontować gniazdka i włączniki w każdym pomieszczeniu a podczas aranżacji zdecydować np. która ramka z serii Berker  R.1 będzie najlepiej pasować do kolorystyki wnętrza.