Aranżujemy dom Harfa21 marca 2017

Projekt nowoczesny, ustawny z nutą tradycji. Taki właśnie jest dom Harfa, który z pewnością wyróżnia się na tle innych popularnych projektów domów. Na pierwszy rzut oka uwage przykuwają majestatyczne schody, niczym z baśni o księciach i księżniczkach. W takim też stylu proponujemy jego aranżację.

aranzujemy-dom-harfa-glamour (2)

Bajki i baśnie z nutą romantyzmu znamy od dziecka. Niejednemu z nas marzy się zamieszkać w domu przypominającym zamek i poczuć się jak bohaterka książek z dzieciństwa. Pragniemy często również, aby nasz dom wyróżniał się, był oryginalny ale praktyczny. Taka właśnie jest Harfa. Ten 160 metrowy dom posiada dwa piętra użytkowe – idealne dla czteroosobowej rodziny. Bryła budynku jest dość typowa, jednak dom wyróżnia ozdobny wykusz nadający całości dodatkowego uroku. 

aranzujemy-dom-harfa-glamour (3)

 

aranzujemy-dom-harfa-glamour (4)

Wewnątrz widoczny jest jasny podział na strefę dzienną (parter) i nocną (poddasze). Na dole domu znaleźć możemy sporych rozmiarów kuchnię ze spiżarnią, miejsce na jadalnie oraz spory salon. Dodatkowo przewidziany został dodatkowy pokój, który może być biurem, biblioteczką czy pokojem gościnnym w razie potrzeby. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek – zarówno na dole jak i na górze. Dom pięknie ozdabia ogród, którego częścią jest przydomowy taras. Centralnym punktem domu są majestatyczne schody, które można wykonać w różnej technologii. 

aranzujemy-dom-harfa-glamour (6)

Naszym zdaniem styl glamour to idealne połączenie nowoczesności i elegancji, które w proponowanym wnętrzu odnajdzie się bez problemu. Nie może zabraknąć luster, kryształów oraz ciemniejszego koloru np. purpury, bordo czy czerni. Idealnie sprawdzą się również zamszowe i skórzane meble i dodatki, które swoim charakterem dodadzą wnętrzom smaku i elegancji. Kuchnia w stylu glamour nie musi być ciemna. Warto jednak zadbać o klimat poprzez odpowiednie wzory i faktury typowe dla stylu glamour. I oczywiście warto zadbać o dodatki takie jak łączniki w stylu glamour z kryształem Svarowskiego od Berker by Hager z serii TS Crystal Ball

aranzujemy-dom-harfa-glamour (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com