Aranżujemy dom HomeKONCEPT-272 maja 2017

Prostota i ergonomia to cechy charakterystyczne dla projektowania nowoczesnych budynków. Taki właśnie jest projekt HomeKONCEPT-27 i w takim nowoczesnym stylu proponujemy jego aranżację.

HomeKONCEPT-27 (2)

Parterowy budynek o niewygórowanych wymiarach to rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na nowoczesnym wyglądzie, funkcjonalności ale też oszczędnościach. Nieco ponad 130 metrów kwadratowych to powierzchnia idealna dla 4 osobowej rodziny. Szczególną uwagę przykuwa duży taras oraz zdobione nietypowym belkowaniem wejście do domu. W samym projekcie odnaleźć można aż trzy strefy – użytkową: podwójny garaż, pomieszczenie gospodarcze, pralnię z kotłownią, część nocną: trzy sypialnie dla mieszkańców i większa łazienka oraz część dzienną: salon z jadalnią i kuchnią oraz wc. Nie zabrakło również użytkowej spiżarni. Projekt standardowo jest przygotowany z wysokim sufitem w salonie sięgającym konstrukcji dachu. Alternatywnie – można zamówić wersję z tradycyjnym stropem nad całym salonem (należy to zaznaczyć w formularzu zamówienia projektu). W obu przypadkach przewidziano wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

HomeKONCEPT-27 (5)

Nowoczesna aranżacja to przestrzeń, prostota, funkcjonalność ale też najwyższej klasy materiały. W tym przypadku nie można decydować się na rozwiązania tymczasowe. Warto czasem wstrzymać się z wykończeniem wnętrz aby zrealizować pomysł w takiej formie jakiej planujemy. Oczywiście podstawą w nowoczesnych wnętrzach będą biele, szarości i czernie. Nie boimy się jednak kolorów i do każdego z pomieszczeń możemy dobrać odpowiednie odcienie jednego lub dwóch kolorów. Większa ich ilość mogłaby przytłoczyć i wprawić, że stracimy na nowoczesności na rzecz tandety i kiczu. Za numer jeden stawiamy sobie wygodę – idealna, prosta i praktyczna sofa wykonana z miękkiego weluru czy zamszu będzie zapraszać na wieczorny relaks przy świetle kominka. I wcale nie polecamy szarej! Można spróbować pastelowe kolory lub też intensywne – lecz nie jaskrawe – odcienie. Pamiętajmy jednak że kolor z czasem może się nam znudzić i łatwiej będzie wymienić pokrycia poduszek niż całą sofę. 

HomeKONCEPT-27 (1)

Kuchnia to prostota, elegancja i funkcjonalność. Musimy pamiętać, że w projekcie zaproponowano przestrzeń połączoną z jadalnią i salonem, dlatego kuchnia powinna pasować do wnętrza lecz nie zwracać na siebie uwagi. Warto wykorzystać w niej podobną kolorystykę co w innych pomieszczeniach z nią sąsiadujących. Smaku może dodać ciekawy okap czy odpowiednie wykończenie ściany nad blatem. Łazienka to funkcjonalność na sto procent. Wygodę poprawią dwie umywalki, prysznic i wanna. I choć łazienka w projekcie nie jest zbyt duża, odpowiednio przemyślana, jasna i nowoczesna będzie miejscem do którego chętnie wracamy. 

HomeKONCEPT-27 (3)

Trzy pomieszczenia nocne mogą służyć jako pokoje sypialne lub w razie potrzeby – jako gabinet czy pokój dla gości. Tak czy inaczej ich aranżacja powinna pasować do całej aranżacji domu. Powinna być nowoczesna i funkcjonalna. Jeśli za główną kolorystykę obraliśmy biele – także tutaj biel powinna dominować. W sypialniach jednak można pokusić się o nieco więcej swobody – dobrać dodatki które nie tylko będą funkcjonalne ale również zainteresują nas swoim wyglądem. Może to być na przykład seria TS Sensor z dotykowym ekranem dzięki której będziemy mogli kontrolować inteligentne sprzęty w domu (np. wspomnianą wyżej wentylację). Dzięki wykończeniu ze szkła w trzech kolorach do wyboru: białym, czarnym i alu jesteśmy w stanie dobrać je do każdej nowoczesnej aranżacji.

HomeKONCEPT-27 (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Proste, nowoczesne aranżacje zaprojektowane z głową ale też zaaranżowane w przystępny sposób – bez pośpiechu, z wyczuciem i dbałością o szczegóły będą zachwycać nie tylko teraz ale również w przyszłości.