Aranżujemy mieszkanie na Starym Mieście w Krakowie18 sierpnia 2017

Mieszkanie w ścisłym centrum Krakowa z widokiem na Wawel? To jakby mieszkać i mieć wakacje codziennie. Piękne, przestronne mieszkanie w starej kamienicy zapewni nam takie wrażenia.

Jeśli marzy nam się przestronne mieszkanie, w cudownej lokalizacji Krakowa, to to mieszkanie będzie dla nas spełnieniem marzeń. Ulica Podzamcze, przy której usytuowana jest kamienica to jedna z najstarszych ulic Krakowa. Bezpośredni widok na Wawelski zamek oraz Wisłę sprawiają, że inwestycja ta jest bardzo ciekawa. Ponadto mieszkanie jest równie atrakcyjne. Na 108 metrach kwadratowych znajduje się salon, kuchnia, łazienka, dwie sypialnie, garderoba i pralnia a także taras. Położone jest na 3 piętrze historycznej kamienicy z 1898 roku.Mieszkanie zostało 10 lat temu odnowione, więc nie stanowią kłopotu instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Zachowany został oryginalny dębowy parkiet, który dodaje wnętrzu charakteru. Dla chętnych istnieje możliwość powiększenia mieszkania o sąsiadujący lokal. Wówczas mieszkanie miałoby prawie 200 m.kw.

aranzujemy-mieszkanie-w-kamienicy-w-krakowie (2)

W tak pięknym wnętrzu można stworzyć niepowtarzalny klimat wprowadzając praktycznie każdy styl – zarówno starodawny, nawiązujący do historii miasta i kamienicy, jak i nowoczesny czy popart, które będą idealnie kontrastować ze starym stylem budynku. Nasza propozycja to obszerne mieszkanie dla nowoczesnej osoby, która ceni sobie kulturę i styl ale też proste i użyteczne formy. Takie połączenie zawsze daje efekt pięknej prostoty. 

aranzujemy-mieszkanie-w-kamienicy-w-krakowie (4)

Połączenie drewnianej podłogi z prostymi białymi, podwieszanymi szafkami w kuchni o gładkiej powierzchni bez klamek czy uchwytów to sedno naszej propozycji. W kuchni może się też znaleźć drewniany blat i proste oświetlenie. Zabudowa AGD, której nie widać na pierwszy rzut oka sprawi, że kuchnia będzie nie tylko prosta ale też funkcjonalna i intuicyjna. Podobnie z łazienką. Białe, szare lub czarne rozwiązania w prostej formie – podwieszana misa czy bidet, wanna o miękkich, owalnych kształtach czy szklany prysznic – połączone ze stalowymi rozwiązaniami oraz naturalnym drewnem na podłodze, a na ścianach starodawną cegłą wydobytą ze ścian kamienicy. Piękne połączenie historii i nowoczesności. Sypialnie to proste łóżko lecz z miękkimi dodatkami w postaci wełnianego koca czy miękkiego dywanu. Oczywiście w całym mieszkaniu nie powinno zabraknąć stylu mieszkańców i ozdób w postaci obrazów czy rzeźb, które podkreślą wyjątkowość przestrzeni. 

aranzujemy-mieszkanie-w-kamienicy-w-krakowie (3)

Całość dopełnią, jak zawsze, dodatki najwyższej jakości. Seria Berker by Hager B.7 w szklanej ramie. Ta dyskretna elegancja nie tylko podkreśli historyczny charakter wnętrza ale też nowoczesność nadaną mu przez właścicieli. 

aranzujemy-mieszkanie-w-kamienicy-w-krakowie (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com