Balkon i taras na wiosnę21 lutego 2017

Z nadzieją wyglądamy przez okno. Dzień jest coraz dłuższy, słońce zagląda do nas coraz częściej a na termometrze możemy zauważyć coraz wyższą temperaturę. Tak, to znak że idzie wiosna. Nie dziwi więc fakt że coraz bardziej chce nam się spędzić czas na balkonie lub tarasie.

balkon-i-taras-na-wiosne (1)

Powrót do ciepłych dni to marzenie niejednego z nas. Słońce wytwarza w organizmie hormony szczęścia i z pewnością większość chce już móc usiąść w spokoju na tarasie i delektować się promieniami na twarzy.  Warto już dziś zastanowić się jak przygotować taras lub balkon na nadejście prawdziwej wiosny. Wszak wiosenne porządki to pierwszy krok, jaki powinniśmy podjąć.

balkon-i-taras-na-wiosne (2)

Sprzątnięcie uschniętych liści, zamiatanie, przetarcie mebli – od tego zaczynamy. Następnie warto zastanowić się nad odmalowaniem drewnianych elementów, dodaniem stylowych akcesoriów, zasadzeniem nowych roślinek. To dobrym moment również na odnowienie starych miejsc – np. pomalowanie doniczek farbą tablicową i podpisanie, obszycie poduszek na krzesła ogrodowe. Jeśli marzy ci się praca w zaciszu tarasu, powinniście pomyśleć również o odpowiednich gniazdkach kontaktowych – odpornych na działania warunków atmosferycznych. Polecamy naszą serię Berker W.1

balkon-i-taras-na-wiosne (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com