Brokat w wersji udomowionej28 lutego 2017

Błyszcząco i kolorowo. Takiego wnętrza na pewno nie można się wstydzić. Odważne wykorzystanie brokatu sprawia, że każdy kto raz wejdzie do pomieszczenia, nigdy o nim nie zapomni. Gdzie i jak stosować brokat w mieszkaniu lub domu? Przeczytajcie…

brokat-we-wnetrzach (4)

Przede wszystkim określenie ‘brokat’ nie stosuje się do wszystkich możliwych, błyszczących powierzchni. Oryginalnie brokat to błyszczące, metaliczne: srebrne, złote lub kolorowe drobinki, służące do ozdoby ciała lub włosów. W dekoracji wnętrz używany jest od dawna. Jego zastosowanie można zauważyć już w starożytności – gdzie do wykończenia wnętrz dodawano np. drobinki złota, stali, piasku… Także obecnie, dodanie brokatu do wykończenia podłogi to ciekawe rozwiązanie. Z pewnością chodzenie po błyszczących, pełnych tajemniczości podłogach spowoduje, że zapamiętamy je na długo. Podobnie jest ze ścianami. Dostępne są już gotowe farby z brokatem, które zastosowane na ścianie urozmaicają wystrój w sposób niepowtarzalny, dodają nutki tajemnicy, elegancji i szyku. Propozycja ścian z połyskiem pasować będzie do każdej zaprojektowanej przez nas stylizacji wnętrza.

brokat-we-wnetrzach (3)

Brokat to nie tylko dodanie sypkiego, błyszczącego proszku do farb czy lakierów. Można go znaleźć również w formie spreju czy żelu a także stworzyć jego własny odpowiednik. Jeśli na przykład chcesz aby łazienka była nieco bardziej glamour, poza dodaniem odpowiedniego żyrandola, wybraniem właściwego lustra czy uzupełnieniem aranżacji o piękny włącznik do światła (np. nasz Berker by Hager TS Crystal Ball) – możesz kupić brokat w proszku i dodać go do fug, które zastosujesz między płytkami. Będzie to nieoczywisty, a jednak widoczny akcent piękna w łazience. Podobnie wykorzystanie w kuchni i np. dodanie brokatu przy wykańczaniu blatów. Będą się błyszczeć i zachwycać domowników oraz gości.

brokat-we-wnetrzach (1)

brokat-we-wnetrzach (2)

Chcąc sprawić przyjemność sobie i innym możemy brokat wykorzystać jako akcent dekoracyjny np. dekorując nim świeczniki. Pięknie będzie wyglądał również w przeźroczystym wazonie – szczególnie gdy dodamy kilka różnokolorowych warstw. Brokat to przede wszystkim błysk i elegancja. Załamujące się na nim światło dodaje wnętrzu intymności i zachwyca nas zarówno odwagą jak i skromnością. Nie możemy zapomnieć o tym, aby nie popaść w kicz podczas aranżacji naszego wnętrza!

brokat-we-wnetrzach (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com