Takie łatwe
i takie proste

Pełna swoboda, całkowita kontrola oraz maksimum bezpieczeństwa. Dom połączony w technologii smart to zupełnie nowy styl życia. To także ogromny komfort, gdyż myśli w rodzaju: „Czy na pewno zamknąłem okno dachowe?” odchodzą do przeszłości. Wdrożenie projektu inteligentnego domu nie musi być skomplikowane, bez względu na to, czy mamy do czynienia z nowym budynkiem, czy daleko idącą renowacją. System KNX easy sprawia, że podłączanie domu lub małego budynku staje się bardzo łatwe.

Komfort, bezpieczeństwo
i wydajność energetyczna

Potrójna korzyść.

Wyobraźmy sobie taki scenariusz: rozwiązanie oparte o system KNX, dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Z łatwością, przy użyciu zaawansowanej technologii, łączy: oświetlenie, żaluzje, alarmy, ogrzewanie i wentylację, kamery, monitorowanie czynników atmosferycznych, zarządzanie energią i inteligentną automatyzację. Jest zintegrowane ze standardem IoT (Internet of Things) oraz IFTTT (If This Then That). Profesjonalny i przeszkolony instalator pomoże w osiągnięciu maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu w projektach budowlanych i renowacyjnych.

 Większe bezpieczeństwo

Sterowanie ogrzewaniem, urządzeniami elektrycznymi, żaluzjami i resztą wyposażenia skutecznie ogranicza zużycie energii. System easy zapewnia oszczędność dostosowując się do naszego stylu życia. Możemy czerpać ciepło w słoneczne zimowe dni wykorzystując np. stację pogodową, jednocześnie latem chronić się przed upałem dzięki synchronizacji w pełni autonomicznego zarządzania roletami, żaluzjami, ogrzewaniem i klimatyzacją.

 Większy komfort

Codzienne czynności pochłaniają mnóstwo czasu i wysiłku. Dlatego kluczowym elementem naszych rozwiązań jest komfort. Połączenie urządzeń w jednej sieci oszczędza czas i daje poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk wychodząc z domu, aby wyłączyć oświetlenie i wybrane urządzenia, oraz zastosować odpowiedni poziom ogrzewania i uruchomić alarm.

Większa wydajność energetyczna

System KNX easy to nowy poziom bezpieczeństwa.
Zapewnia lepszą ochronę naszych bliskich oraz chroni nasze mienie. To na przykład, symulacja obecności i niezawodna funkcja wykrywania wtargnięć. Ale easy to także dbanie o małe szczegóły, które mocno podnoszą komfort życia. Na przykład funkcja wysłania komunikatu ze zdjęciami w przypadku wystąpienia nieszczelności w pralni.

Domovea z systemem easy
jest bardzo inteligentna

Prawidłowa instalacja, sterowanie i wizualizacja są łatwe dzięki serwerowi domovea! Innowacyjna technologia w jednym kompaktowym urządzeniu, które w nowoczesnej wizualizacji łączy standardy KNX, IP oraz IoT. Po instalacji i konfiguracji można obsługiwać systemy oświetleniowe, system nagłośnienia i inne urządzenia IoT za pomocą intuicyjnej aplikacji easy app.

Różnorodność może być
taka prosta

W przeciwieństwie do instalacji KNX system konfigurowanej w aplikacji ETS, instalacja KNX easy wymaga mniej czasu, wiedzy i narzędzi. W ten sposób easy jest wysokowydajnym, inteligentnym systemem sterowania domem, który spełnia najwyższe wymagania, a dzięki serwerowi domovea oferuje jeszcze więcej możliwości.

Sprawdzone i zoptymalizowane

Międzynarodowy standard

System easy oparty jest na międzynarodowym standardzie KNX. Oznacza to maksimum elastyczności oraz i niezawodność również w przyszłych konfiguracjach.

Możliwość rozbudowy

Można połączyć ze sobą do 255 bezprzewodowych i 255 przewodowych urządzeń KNX. Dzięki kontrolerowi IoT zintegrowanemu z domovea, można również dodać nieograniczoną liczbę inteligentnych obiektów.

Łatwa konfiguracja

Instalacja easy może być zainstalowana i skonfigurowana w kilku prostych krokach za pomocą intuicyjnej aplikacji Hager Pilot.

Bezpieczny zdalny dostęp

Z myHager, możliwy jest zdalny dostęp w dowolnym miejscu i czasie – chroniony hasłem i bezpieczny.

Nowości w domovea

Jeszcze więcej opcji

Funkcje mogą być obsługiwane za pomocą przycisku KNX, tabletu, smartfona, komend głosowych lub Apple Watch.

Serwer easy w domovea

Poprzedni serwer konfiguracyjny easy został zastąpiony przez domovea basic. Dzisiaj potrzebny jest tylko jeden inteligentny moduł.

Integracja

Oprócz klasycznych funkcji KNX, zintegrowany jest również kontroler IoT oraz możliwość wykorzystania apletów IFTTT.

Intuicyjna wizualizacja

Domovea to nowoczesne rozwiązanie wizualizacjyjne z intuicyjnym interfejsem użytkownika.

Serwer domovea basic (TJA670) domovea expert (TJA470)
Konfiguracja easy Tak – 510 urządzeń Tak – 510 urządzeń
Konfiguracja ETS Tak – bez ograniczeń Tak – bez ograniczeń
Kamery IP 5 50
loT Bez ograniczeń Bez ograniczeń
Sekwencje Proste domogramy Proste domogramy
Sterowanie temperaturą

Sterowanie wyłącznie z wykorzystaniem
sterownika grzewczego z regulatorami temperatury
(TXM646R)

Sterowanie ze sterownikami grzewczymi z oraz bez regulatorów temperatury, dzięki termostatom wirtualnym
(do 10 stref) TXM646T

Wideo domofony/Elcom Nie Tak
Interfejs programowania ETS Tylko lokalnie Lokalnie i zdalnie
Dostęp zdalny Konfiguracja i sterowanie Konfiguracja i sterowanie

Inteligentny od samego początku

Dzięki połączeniu systemu easy i domovea basic, projekty instalacji smart home mogą być łatwo zaplanowane, skonfigurowane i przekazane Twoim klientom.Z aplikacją Hager Pilot do uruchamiania i konfiguracji oraz centralnym kontem klienta myHager, stworzyliśmy narzędzia, które upraszczają codzienną pracę.

01 Uruchom i i podłącz serwer domovea

Domovea basic TJA670 zajmuje tylko sześć modułów na szynie DIN.

02 Pobierz i uruchom aplikację
Hager Pilot

Dzięki nowo opracowanej aplikacji Hager Pilot, konfiguracja i uruchomienie instalacji jest teraz bardzo proste. Easytool w aplikacji Hager Pilot pomaga w instalacji urządzeń bezprzewodowch i przewodowych. Aplikacja automatycznie wykryje dostępne urządzenia, a ich wejścia i wyjścia są wstępnie skonfigurowane. Easytool pobierze również wszelkie niezbędne definicje urządzeń. Następnie można nadać nazwy i przypisać parametry wszystkim urządzeniom i kanałom. Możliwe jest także bezpośrednie przyporządkowanie do obszarów, np. w pomieszczeniach.

03 Rozpocznij instalację


Dzięki nowo opracowanej aplikacji Hager Pilot, konfiguracja i uruchomienie instalacji jest teraz bardzo proste. Easytool w aplikacji Hager Pilot pomaga w instalacji urządzeń bezprzewodowch i przewodowych. Aplikacja automatycznie wykryje dostępne urządzenia, a ich wejścia i wyjścia są wstępnie skonfigurowane. Easytool pobierze również wszelkie niezbędne definicje urządzeń. Następnie można nadać nazwy i przypisać parametry wszystkim urządzeniom i kanałom. Możliwe jest także bezpośrednie przyporządkowanie do obszarów, np. w pomieszczeniach.

04 Skonfiguruj serwer domovea

Przypisz, opisz i dokumentuj funkcje dla poszczególnych pomieszczeń. Twórz połączenia IoT i zarządzaj rejestracją pomiarów. Dzięki konfiguracji domovea, wizualizacja i rozszerzone funkcje są definiowane w szybki i łatwy sposób.

05 Aktywuj aplikację i rozpocznij obsługę

Możesz użyć aplikacji domovea, aby sprawdzić skonfigurowane funkcjonalności i wizualizacje. Po prostu użyj swojego dostępu administratora.