Egzotyczny klimat4 kwietnia 2017

Trendem, który widać w dzisiejszej aranżacji jest inspiracja ciepłymi krajami. Palmy, ananasy, błękit morza i ciepło piasków a do tego rattan i wiklina. Tak! To ocieplenie wnętrza na coraz cieplejsze dni.

EGZOTYCZNY TREND W DEKORACJI WNETRZ (3)

W projektach światowych aranżatorów jak również na półkach sklepów z dodatkami do wnętrz króluje klimat egzotyczny. Palmy czy banany, małpki oraz lwy… Takie motywy są obecnie bardzo popularne. Zdradzają poniekąd tęsknotę za ciepłym słońcem i odpoczynkiem od zgiełku i pędu miasta. O ile styl minimalistyczny – jeden z najpopularniejszych w ostatniej dekadzie – ma za zadanie ułatwić życie w pędzącym świecie, tak uzupełniony w egzotyczne wzory pozwala się w domu zrelaksować i przenieść do innej części świata. Niejako wyłączając naszą rzeczywistość. 

EGZOTYCZNY TREND W DEKORACJI WNETRZ (4)

Chcąc ocieplić nieco klimat spokojnego minimalizmu lub też nadać mu nowego, nieco odległego od współczesnych oczekiwań charakteru, a przede wszystkim idąc z duchem czasu – należałoby spróbować wkomponować w swoje wnętrza np. poduszki czy zasłony z motywem palm lub bananów. Dodatkowo urozmaicić wnętrze w rattanowe lub wiklinowe siedzenie czy stolik. Całość można podkreślić odpowiednimi – egzotycznymi – dodatkami w postaci np. trzech mądrych małpek. Wykonane z litego drewna będą idealnie pasować do ramek włączników i gniazdek wykonanych z barwionego dębu. Przypominamy, że takie rozwiązanie dostępne jest tylko u Berker by Hager seria R.1

EGZOTYCZNY TREND W DEKORACJI WNETRZ (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com