Geometria – co nas w niej urzeka?14 lipca 2017

Porządek i spokój, czy nietypowość  i ekstrawagancja? Wzory geometryczne to zarówno szaleństwo jak i swoboda czy pewność. Dobrze dobrane mają niesamowitą moc.

geometria-nas-zachwyca (1)

W każdym wnętrzu – kuchni, salonie, jadalni czy łazience, zaaranżowanej w każdym stylu występować powinien pewien schemat. Będzie to albo kolorystyka – różne odcienie jednej barwy, albo kształty – odpowiednie frezy czy gładkie powierzchnie, lub też materiał  np. wykończenia z grubego sztruksu w różnej kolorystyce. Wszędzie jednak pewne elementy się powtarzają. Dlaczego? Bo lubimy porządek. Lubimy gdy coś się powtarza. Dlatego dobrze czujemy się w uporządkowanym świecie, gdzie nic nie irytuje niedopasowaniem do schematu.

geometria-nas-zachwyca (3)

Tak też jest z geometrycznymi wzorami. Pomimo, że mogą być szalenie kolorowe w przedziwne wzory ich powtarzalność sprawia, że czujemy się dobrze i lubimy przebywać w pomieszczeniu gdzie zostały zastosowane. Można na przykład wykonać jedną ze ścian pomieszczenia w geometryczne trójkąty w różnych odcieniach jednego koloru lub też, eleganckim stylem podkreślić ścianę dzięki srebrnemu wzorowi na czarnej lub purpurowej ścianie. Smutne i proste wnętrze podkreślą geometryczne wzory na poduszkach czy dywanie -np. w pokoju dziewczęcym mogą to być serca ułożone geometrycznie na różowej czy błękitnej powierzchni lub ciemne, granatowe kotwice na białej przestrzeni. To idealnie podkreśli marynistyczną nutę pomieszczenia. W kuchni zamiast prostych ścierek czy serwetek warto poszukać takie, których geometria odmieni wnętrze – romby, heksagony, koła czy trójkąty. A może wzory kwiatów czy dalekowschodnich ornamentów – to byłoby coś!

geometria-nas-zachwyca (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Pamiętajmy jednak, że gdy decydujemy się na wprowadzenie geometrycznych kształtów i różnych kolorów do wnętrza musimy pamiętać, aby inne przedmioty były w miarę proste i delikatne. Zbyt dużo akcentów i różnych detali sprawi, że będziemy czuć się we wnętrzu zagubieni, a nie zachwyceni. Zapewniamy, że łączniki i gniazdka Generacji R sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i będą pasować do wybranego przez Ciebie stylu i koloru. Sprawdź to dzięki naszemu kreatorowi.

Przechwytywanie