Geometryczny pop-art25 sierpnia 2017

Były już kropki, paski, trójkąty, kwiaty, liście i plastry miodu. Czemu powtórzeniu tak nam się podobają? Bo jest w nich porządek i harmonia. Czy podobne odczucia będą przy powtórzeniach w stylu pop-art?

geometria-pop-art (4)

Prawdą jest, że każde powtórzenie wywołuje u nas uczucie harmonii. Czy będą to jednokolorowe kropki czy wielokolorowe serca – porządek i geometryczne, równe ułożenie będzie sprawiało wrażenie porządku i ładu. W stylu pop art popularne są intensywne kolory i wzory o niegeometrycznych kształtach. Mogą to być  twarze, samochody, zwierzęta lub kształty, których powtórzenie powoduje niemały zawrót głowy. 

geometria-pop-art (2)

Jeśli podoba nam się intensywność stylu popart, będzie ona idealnie rozświetlała i uzupełniała proste style np. skandynawski, minimalistyczny, industrialny. Dobrze odnajdzie się jako dopełnienie stylu retro. Powtórzenia w stylu popart mogą być wykonane z własnych zdjęć, co nada wnętrzu interesującego, nowoczesnego charakteru. Nie bójmy się też w przypadku kolorów – im bardziej intensywne i im więcej tym lepiej.

geometria-pop-art (3)

Ciekawym rozwiązaniem w stylu pop-art są też powtórzenia powodujące niemały zawrót głowy. Asymetryczne pasy, czarno białe kropki na które patrząc mamy wrażenie że zlewają się w całość to równie interesujące rozwiązanie co pokój pełen luster załamanych w pod różnym kątem. Głębia jaką osiągniemy sprawi, że we wnętrzu znajdzie się miejsce na fantazje i odskocznie od rzeczywistości. 

geometria-pop-art (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać z takimi rozwiązaniami bo wiadomo – co za dużo, to niezdrowo. Wzory w stylu popart pasują jako dodatek do wnętrz ale detale powinny być już w miarę spokojne i stonowane. Jak np. seria Berker by Hager TS – prosta, elegancka jednak z pewną nutą szaleństwa.