Grudniowe inspiracje22 listopada 2016

Grudzień jednoznacznie kojarzy się nam z świętami Bożego Narodzenia. To święto odcisnęło swoje znamię również w aranżacji wnętrz poprzez symbole i kolory. Jeśli na zewnątrz jest biało od śniegu lub szaro od pluchy i deszczu – wówczas we wnętrzach panują intensywne czerwienie i zielenie. I za to lubimy tą porę roku.

grudniowe-inspiracje-3

Boże Narodzenie to dla chrześcijan czas radosny – wówczas rodzi się Bóg. Radość też sprawiają prezenty oraz wspólny, rodzinny posiłek podczas wigilijnej wieczerzy. Dla sporej części osób, ten czas to również możliwość pochwalenia się swoim gustem, zaprezentowania nowych dań czy zmianę wizerunku. Zwykle od 6 grudnia, czyli dnia Świętego Mikołaja dom ubierany jest w różnokolorowe ozdoby. Na stołach zmienia się kolor obrusów, poduszki na sofie ubrane zostają w poszewki ze świątecznym akcentem a w kuchni odnaleźć można ciasteczka w kształcie choinki czy bałwanka. Taki klimat jest szczególny dla grudnia. Dziwnie wyglądałby latem czy jako aranżacja całoroczna.

grudniowe-inspiracje-4

Kolory świąteczne to przede wszystkim czerwony i zielony. Dobrze jak stanowią dodatek we wnętrzu i uzupełniają go. Pasują praktycznie do każdego stylu aranżacji. Nawet gdyby z jakiegoś powodu gryzły się z kolorystyką wnętrza, w grudniu przymrużymy na to oko. W końcu to miesiąc radości. Wzory bożonarodzeniowe każdy zna – choinki, bałwanki, płatki śniegu czy mikołaje. Tak, te akcenty to konieczność! Mogą występować na wspomnianych poszewkach poduszek, ścierkach czy obrusach ale także jako świąteczny plakat w ramce czy zdobienie kubków do herbaty. Jako że w grudniu noc jest dłuższa od dnia, popularne są również dekoracje z ozdobnych światełek – kul czy sopli powieszonych na oknie, lampie czy łóżku. Zaświecone wieczorem dodają pomieszczeniu szczególnego klimatu. Wiąże się z tym jednak pewna konieczność już na etapie budowy czy remontu – gniazdka kontaktowe powinny znajdować się w niedalekiej odległości od zaplanowanych mieść dodatkowego oświetlenia. Jest jeszcze trochę czasu aby przygotować elektrykę w pokoju tak, aby nie było problemu z oświetleniem choinki podczas świąt Bożego Narodzenia. 

grudniowe-inspiracje-2

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Dla wszystkich miłośników świątecznych klimatów polecamy nasze serie gniazdek i łączników Berker by Hager. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego – a samo możecie się o tym przekonać w naszym kreatorze