Sypialnia jest bardzo istotnym elementem wśród pomieszczeń domu czy mieszkania. To tutaj regenerujemy siły, odpoczywamy i śnimy. Sypialnia jest też miejscem intymnym stąd jej aranżacja powinna odpowiadać tym wszystkim cechom.

Aranżując sypialnię głównym meblem jest oczywiście łóżko. W zależności od rozmiarów sypialni i naszych możliwości finansowych powinniśmy wybrać jak największe. Do niego ważne jest dobranie wygodnego materaca – zgodnie z upodobaniami może on być miękki, średnio twardy lub twardy. Każdy Wówczas czas snu nie będzie nam psuła niewygoda. Materac jest de facto najważniejszym elementem, który wpływa na nasz odpoczynek i sen, stąd też jeśli nie mamy wystarczających funduszy, lub po prostu nam się podoba taki styl, materac możemy położyć bezpośrednio przy podłodze lub na paletach przemysłowych. Nisko ułożony materac ma swoje wady i zalety. Jeśli jesteśmy alergikami, bliskość do podłogi sprawi, że będziemy kichać przez znajdujący się na niej kurz. Natomiast upadek z tej wysokości prawdopodobnie nawet nie odczujemy.

modern-vintage-glamour

Źródło zdjęć: www.mwhdi.blogspot.com/

Popularnym meblem w sypialni jest szafa. Bliskość do odzieży jest wygodna, lecz nie właściwa pod katem odpoczynku. W pomieszczeniach w których mamy wiele materiałów: ubrań, pościeli, koców, zasłon itp. jest znacznie mniej tlenu. Brak powietrza sprawia, że gorzej śpimy i musimy częściej wietrzyć pomieszczenie. Jeśli mamy więc taką możliwość, obok sypialni przeznaczmy dodatkowe pomieszczenie na garderobę. Wówczas ograniczymy problem braku tlenu, a nadal potrzebne ubrania będziemy mieć pod ręką.  Coraz częściej w projektach domów poza garderobą umiejscowioną zaraz obok sypialni, znajdziemy indywidualną łazienkę. To bardzo dobre rozwiązanie w szczególności dla rodzin z dziećmi, gdzie najmłodsi okupują w kolejce główną łazienkę. Skromna łazienka, posiadająca chociażby ubikację i umywalkę jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na intymność i spokój.

Pamiętajmy o tym aby zarówno sypialnia jak i garderoba czy łazienka przy niej były zaaranżowane zgodnie z jednym wybranym stylem. Wówczas całość będzie sprawiała wrażenie spójności i braku przypadkowości. Dodatkowo zadbajmy o detale które tworzą atmosferę wnętrza. Do sypialni w stylu glamour proponujemy wam łączniki Berker by Hager z serii TS Crystal Ball. Nowoczesny kształt i niepowtarzalny przełącznik z kryształu Svarowskiego nada wnętrzu jeszcze bardziej arystokratycznego wystroju.