Jak oni mieszkają #3320 stycznia 2017

Dziś w naszym cyklu #jakonimieszkają przepytaliśmy ZetPety – Recycling Design, którzy projektują i ręcznie wykonują przedmioty codziennego użytku, nadając im nowe funkcje i kształty.

jak-oni-mieszkaja-33 (3)

Czym kierowaliście się, urządzając swoje mieszkanie?

Lubimy przestrzeń, postawiliśmy więc na formę otwartą, łatwo podlegająca modyfikacjom i dużo bieli. Część mebli jak biblioteczka i stół po prababciach wędrują z nami od mieszkania do mieszkania, część to skarby wyszukane na pchlich targach i aukcjach internetowych. Oprócz tego w naszych wnętrzach zawsze zamieszkują Zetpetowe prototypy – święcąca chmura, „Drawery” – szafki zrobione z szuflad, lampa na statywie fotograficznym. Są też przedmioty zupełnie nieprzypadkowe jak krzesła „Maple” od Wertela i Oberfella, meble z polskiej spółdzielni „Ład” czy plakaty Edgara Bąka.

jak-oni-mieszkaja-33 (2)

Czy z perspektywy czasu zmienilibyście coś w aranżacji?

Nasze mieszkanie cały czas podlega modyfikacjom. Część mebli jest na kółkach, po to, żeby mogły się nieustająco przemieszczać (np. stół po prababci nie ma stałego miejsca, zimą stoi pod balkonem, gdzie jest więcej światła, latem w kuchni, jeżeli potrzebujemy cienia, podczas imprez wjeżdża w kąt, żeby nie zabierał parkietu). Właśnie przerobiliśmy kuchnię, bo przybyło nam porcelany, no i lampy zmieniają się non-stop, wszystkie prototypy zawsze testujemy u siebie w salonie. Zmieniamy się my, zmieniają się nasze potrzeby, dlaczego mieszkanie miałoby się nie zmieniać?

jak-oni-mieszkaja-33 (1)

Czy uważacie, że to jak mieszkamy, ma wpływ na to, jak żyjemy?

Oczywiście. Potrzebujemy w życiu harmonii, ale też odrobiny szaleństwa. Nasze mieszkanie odzwierciedla te dwie potrzeby. Oprócz tego naturalność, prostota i jeszcze taka japońska zasada Wabu – sabi, że rzeczy są piękne takie, jakie są. Nie boimy się procesów starzenia, to dobrze, kiedy mebel żyje, drewno pracuje.

Więcej inspiracji na naszym fb -> www.facebook.com/hagerhomepl