Karin Rashid – poeta plastiku26 września 2017

Przez jednych wychwalany, przez innych uważany za samozwańczego narcyza. Ten projektant z pewnością nie jest postacią tuzinkową. Karim znany jest na całym świecie, a jego projekty można spotkać na praktycznie każdym kontynencie. A już niebawem odwiedzi Polskę.

Plastikowy projektant? Niekoniecznie, choć jego ubiór oraz projekty mogą o tym świadczyć. Karim Rashid stara się dopasować do nowych czasów poprzez to co prezentuje w swojej pracy tworząc przedmioty, aranżację wnętrz czy budynki ale także na co dzień – w swoim ubiorze. Jego myślą przewodnią jest: nie patrzeć w przeszłość, skupić się na tu i teraz, pokazać indywidualność. I choć może się wydawać, że nie pasuje on do ‘szarej’ rzeczywistości, pasuje do tereźniejszości cyfrowej, nie analogowej. Tak jak pędzi życie, tak i on pragnie aby wszystko wokół pulsowało, tańczyło i żyło. Byśmy się tym otoczeniem inspirowali, motywowali do działania.

Odwaga oraz wiara w siebie oraz wykształcone od dziecka spostrzegawcze oko i kreatywność – to główne cechy Rashida. Dzięki nim tworzy rozpoznawalne na całym świecie ekscentryczne i innowacyjne projekty jak np. jedne z pierwszych zaprojektowanych przez siebie przedmiotów – tulące się do siebie solniczka i pieprzniczka. Równie dobrze znany jest projekt kosza na śmieci inspirowany kobiecą talią, o równie kobiecej nazwie Garbo (nawiązanie do aktorki Grety Garbo). 

Karim Rashid od ponad dekady zapraszany jest do współpracy przez deweloperów, którzy zlecają mu projektowanie domów, hoteli, centrów konferencyjnych. Wszystkie projekty są niepowtarzalne i rozpoznawalne od razu dzięki opływowym, miękkim i naśladującym naturę kształtom oraz wzorom w intensywnych kolorach (najczęściej róż, turkus, purpura czy żółty) 

 

Już 5 października podczas Warsaw Home w Nadarzynie będzie można posłuchać wykładu Karima Rashida. To z pewnością będzie niepowtarzalna przygoda i mocna dawka inspiracji! Ciekawe, co by powiedział na nasze łączniki w intensywnym kolorze: seria Berker by Hager R.1 z ramką z czerwonego lub pomarańczowego akrylu.