Katalog IKEA 201829 sierpnia 2017

Jak co roku, również i teraz Ikea wypuściła na rynek nowy katalog produktów. Sprawdzamy czym kierują się teraz dekoratorzy Szweckiej firmy i jak nasze łączniki i gniazdka pasują do proponowanych przez nich aranżacji!

katalog-ikea-2018 (13)

katalog-ikea-2018 (11)

katalog-ikea-2018 (1)

Na pierwszy rzut oka odrazu widać, że Ikea postanowiła pójść nieco w stronę egzotyki. Choć nadal prym wiodą proste, funkcjonalne, skandynawskie meble i dodatki, tak teraz dodatkowo przestrzenie udekorowane są egzotycznymi wzorami, welurowymi tkaninami oraz skórą. W aranżacjach widać odważne dekoracje, metaliczne wykończenia i nasycone kolory! Oznacza to, że największa w europie firma meblowa odchodzi od znanych sobie prostych i minimalistycznych form. Czy to zapowiedź schyłku tego tylu stylu w aranżacji?

 

katalog-ikea-2018 (9)

katalog-ikea-2018 (8)

katalog-ikea-2018 (3)

Zarówno katalog jak i kampania reklamowa Ikea promowane są pod hasłem “make room for life” (‘zrób miejsce na życie’). Projektanci starają się zachęcić nas do dekorowania mieszkania czy domu naszymi ulubionymi przedmiotami, odnalezienia w przestrzeni na hobby i wypełnienia wnętrza naszym życiem codziennym. Tak aby pomieszczenia nie były katalogowym wnętrzem z idealną aranżacją a raczej domem od a do z.

 katalog-ikea-2018 (12)

katalog-ikea-2018 (10)

W katalogu pojawiają się np. złote elementy (sztućce), pudrowo-różowe talerze, kanciaste obszerne fotele i dużo przestrzeni. Nic nie jest przypadkowe, a meble nie tylko są towarzyszami życia, lecz mają swoje miejsce i przestrzeń. Podobnie jak nasze łączniki i gniazdka. Seria Berker B.3 w złocie (aluminium złote anodyzowane) lub czerwieni (aluminium czerwone anodyzowane) albo seria Berker TS z przyciskiem pozłacanym 24 karatowym złotem, w wysokim połysku – nasze rozwiązania, które idealnie pasują do zaproponowanych przez Ikee wnętrz i aranżacji.

katalog-ikea-2018 (5)

katalog-ikea-2018 (6)

katalog-ikea-2018 (7)

katalog-ikea-2018 (4)

Źródło zdjęć: www.ikea.com