Kolorowa nowoczesna kuchnia30 maja 2017

Aranżując pomieszczenia bardzo ostrożnie podchodzimy do wszelkiego rodzaju decyzji. Stąd też ostatnio modne są klasyczne biele i szarości. Nie ma w nich wariacji, więc nie da się popełnić faux pas. Kuchnia jednak może stać się wówczas nudną przestrzenią…

kolorowa-nowoczesna-kuchnia (4)

…a powinna być miejscem pełnym smaków, zapachów i kolorów. Powinna oddziaływać na każdy z pięciu zmysłów aby dostarczać nam jak najwięcej wrażeń. Niejeden z nas pamięta kuchnie naszych babć, wypełnioną słodkim zapachem placków z jabłkami, pięknych kolorowych owoców i warzyw – tych naturalnych oraz tych na obrusie czy zasłonie w oknie. Na blacie stały a często nawet były rozsypane różne przyprawy. Wszystko było tak intensywne, że zostało w naszej pamięci do dzisiaj. Nasza kuchnia też powinna być wyjątkowa. To miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu, nierzadko z rodziną – dlatego jej projektowanie powinno opierać się nie tylko o odpowiedni wygląd ale i praktyczne funkcje.

kolorowa-nowoczesna-kuchnia (2)

Jeśli podoba nam się styl nowoczesny, ale kuchnie chcielibyśmy nieco ożywić – powinniśmy tu zdecydować się na nieco szaleństwa i dobrać meble i akcenty w różnych kolorach. Zestawienie barw np. groszkowo zielonego z intensywną czerwienią sprawi, że kuchnia od razu odżyje. Niebieski z żółtym rozjaśni ją i sprawi, że będziemy czuć się zrelaksowani i uśmiechnięci. Brąz z zielenią nawiąże do natury a różowy nada wnętrzu ciepły charakter. W połączeniu z ciekawymi wzorami kwiatów, albo geometrycznymi prążkami, kropkami czy stylem marimekko kuchnia stanie się niezapomnianym miejscem w domu, do którego chętnie wracamy po ciężkim dniu pracy. 

kolorowa-nowoczesna-kuchnia (6)

Nowocześnie niekoniecznie oznacza stonowanie i jednobarwnie. Coraz więcej szaleństwa w nas, które warto wykorzystać w aranżacji wnętrz naszego domu. Pamiętajmy, że kolorowe mogą być też ramki do łączników i gniazdek kontaktowych np. różowe, pomarańczowe ale też białe czy czarne w szklanej wersji. Wybór zapewnia nam seria R.1 Berker by Hager.

kolorowa-nowoczesna-kuchnia (3)

Autor aranżacji Daniele Lago