Kreatywne wnętrza #1213 grudnia 2016

Nie tylko agencje reklamowe czy interaktywne mają biura pełne kreatywnych rozwiązań. Przykładem jest warszawski oddział firmy Comarch – firmą specjalizująca się w usługach, systemach informatycznych i obsłudze firm, opieką i rozwiązaniami z zakresu IT. Projekt aranżacji wnętrz biura firmy powierzono firmie zewnętrznej Advertis. Tak powstały ciekawe przestrzenie oddające charakter firmy oraz pasujące do całokształtu budynku.

kreatywne-wnetrza-12-comarch-2

Comarch to globalna firma o polskich korzeniach. Działa na rynku od 23 lat i posiada swoje oddziały w 26 krajach. Główna siedziba jest w Krakowie, jednak my przyjrzymy się aranżacji biura o powierzchni 1,5 tys mkw firmy w budynku Beta Eurocentrum Office Complex, przy alejach Jerozolimskich w Warszawie. Na dzień dobry recepcji wita nas nie tylko przestrzenne logo firmy Comarch ale również fototapeta prezentująca globalny zasięg działania korporacji – możemy bez problemu zobaczyć z jak dużą firmą mamy do czynienia. 

kreatywne-wnetrza-12-comarch-5

Poza walorami estetycznymi, oba wdrożone elementy organizują przestrzeń recepcji. Osoba przekraczająca próg, za pośrednictwem wizualnego przekazu otrzymuje podstawowe, na tym etapie, informacje dotyczące firmy – podkreśla Monika Gardasiewicz, Art Director Advertis.

kreatywne-wnetrza-12-comarch-3

To co dzieje się dalej to przede wszystkim dekoracja ścian biura. Motyw przewodni to grafiki na matowych czy aluminiowych płytach a także fototapety prezentowane w ciągach komunikacyjnych biurowca. Wszystkie stanowią źródło informacji na temat działalności firmy, przedstawiają wartości oraz dane korporacyjne. Dodatkowo elementy nawigacyjne dzięki widocznym piktogramom nie tylko ułatwiają poruszanie się po biurowcu ale także stanowią element dekoracyjny wnętrza podkreślając tym samym oryginalność i nowoczesność aranżacji. 

kreatywne-wnetrza-12-comarch-1

kreatywne-wnetrza-12-comarch-4