Kreatywne wnętrza #1327 stycznia 2017

Postindustrialne wnętrza w sąsiedztwie Fabryki Schindlera i Muzeum Sztuki Współczesnej to siedziba agencji marketingowej VML w Krakowie. Wcześniej znani jako Heureka oraz Pride&Glory Interactive, w 2013 roku połączyli siły i stworzyli największy europejski oddział VML. 

vml-poland-krakow-wnetrza (4)

Główna siedziba VML mieści się w Kansas City a cała grupa na oddziały w 28 krajach na 6 kontynentach. Zatrudnia ponad 2500 specjalistów z czego 260 to osoby pracujące w oddziałach w Polsce (w Krakowie i Warszawie). Jako jedna z największych i najbardziej cenionych agencji marketingowych w naszym kraju otrzymuje co roku wiele nagród i wyróżnień. Przez ostatnie trzy lata (2016-2015-2014) Uznana została przez Najlepszą Interaktywną Agencję roku. Była też najczęściej nagradzaną agencją w konkursie Innovation Award Media Trendy w 2014 roku. Od 2010 roku zdobyli ponad 100 nagród (w tym Effie, GoldenDrum, KTR, Mixx Awards, Kreatura, GoldenArrow – jedne z najważniejszych nagród przyznawanych w branży marketingowej). VML współpracuje z dużymy markami takimi jak Orange, PZU, mBank, Żywiec Zdrój, Danone, Red Bull, Colgate, Tic Tac, Mondelēz.

vml-poland-krakow-wnetrza (3)

Ich krakowska siedziba mieści się w starej fabryce kabli na Zabłociu. Projekt wnętrz należy do Morpho Studio. Głównym celem projektowanych przestrzeni było zagospodarowanie 800 m.kw. w sposób ciepły, przyjazny jednak nawiązujący do klimatu miejsca – fabryki. Wybrano zatem styl industrialny z dodatkami swojskimi, które zostały wykorzystane z rozbiórki 100-letniego domu jednego z właścicieli agencji. We wnętrzach odnaleźć dużą ilość drewna wykorzystaną jako regały, stoliki czy nawet recepcja. Kuchnia z jadalnią są przestrzenią minimalistyczną i otwartą, tak aby budować chęć współpracy między pracownikami. Stonowana kolorystyka – biało, czaro, czarna, przełamana naturalnym drewnem to przestrzeń wygodna, funkcjonalna i elegancka. Nowoczesne podejście do dekoracji wnętrz w biurze sprawia, że pracuje się tam po prostu przyjemnie. 

vml-poland-krakow-wnetrza (2)