Kreatywne wnętrza #1414 marca 2017

Następna odsłona kreatywnego biura należy do Grupy Adweb – agencji typu full service z Krakowa. Ich przestrzenie to otwartość, funkcjonalność, ergonomia i swoboda. Całość utrzymana w dość niekonwencjonalnym stylu. Zobaczcie sami.

kreatywne-przestrzenie-14 (6)

Grupa Adweb znajduje się w Krakowie przy ul. Bonarka 11. W 2016 roku przeszła prawdziwy zawał – ich serwery na których utrzymywane były serwisy klientów zostały zhakowane a przywracanie zajęło sporo czasu. Przez to wiarygodność grupy mocno spadła. Biuro jedno pozostało. Przede wszystkim jego lokalizacja – w centrum krakowa oraz duży parking to zdecydowane zalety. Pomieszczenia są sporych rozmiarów a cały budynek ma nowoczesny kształt i charakter. Aranżacją zajęli się wszyscy pracownicy, którzy w tym czasie byli zatrudnieni w Grupie Adweb (2011 rok). 

kreatywne-przestrzenie-14 (4)

Aranżacja biura miała w pełni wspierać przepływ komunikacji między wszystkimi działami firmy. Postawiono zatem na sporą przestrzeń otwartą, ergonomię na miejscu pracy oraz dużo naturalnego światła. Każdy dział Adweb ma wydzieloną swoją własną przestrzeń aby móc się czuć swobodnie podczas pracy. Na ścianach widnieje sporo fototapet, grafitti i rysunków zaprojektowanych przez pracowników firmy. To ważna część aranżacji, dzięki której każdy czuje się jakby u siebie. Dzięki temu, że pracownicy decydowali o tym jak będzie wyglądać ich przestrzeń pracy biuro uważane jest za fajne, kreatywne miejsce, do którego lubi się wracać. 

kreatywne-przestrzenie-14 (3)

Poza głównym miejscem pracy, w biurowcu znajduje się też kuchnia – w centralnym położeniu.  Oprócz standardowego wyposażenia są w niej kolorowe krzesła barowe, sofa, pufy, Xbox, darty, sterta gazet marketingowych do swobodnego czytania i ogromna pomarańczowa sofa, dla tych, którzy potrzebują się zrelaksować. Na ścianie można znaleźć soczyście zieloną trawę, której zadaniem jest relaksować i napalać optymizmem pracowników. Podobają się nam również specjalnie wydzielone strefy i miejsca, które doskonale sprawdzają się podczas spotkań czy burz mózgów. Charakteryzują się intensywnymi barwami, ciekawymi fakturami mebli, co pobudza kreatywne myślenie. Dodatki takie jak hulajnogi, ogromne piłki, wygodne kanapy czy kolorowe pufy pozwalają się zrelaksować, zebrać myśli, odpocząć.

kreatywne-przestrzenie-14 (5)

W takiej przestrzeni aż chce się pracować. My dodalibyśmy tylko kolorową serię R.1 Berker by Hager. Szkoda, że czynniki zewnętrzne i jakiś zły chochlik popsuły renomę firmy, która była budowana przez wiele lat pracy.

 kreatywne-przestrzenie-14 (2)