Kuchnia skandynawska7 lipca 2017

Ryby, szparagi, owoce leśne, to z pewnością kuchnia skandynawska. Jednak my dzisiaj nie o tym, a o aranżacji wnętrz w tym popularnym stylu dekoracji, który dzięki IKEA stał się w Polsce bardzo popularny. 

kuchnia-w-stylu-skandynawskim (1)

Mogłoby się wydawać, że aranżacja kuchni w stylu skandynawskim to nie problem. Nic bardziej mylnego. Wystarczy jeden źle dobrany dodatek a całokształt z zachwycającego zmieni się w nie do przyjęcia. Dekorację w stylu skandynawskim wyróżnia przede wszystkim kolorystyka i oświetlenie. Kuchnia powinna być jasna, z dużą ilością naturalnego światła. Dlatego warto już na etapie projektowania domu zastanowić się gdzie i w jakiej ilości będą okna – najlepiej nie zasłonięte firankami czy roletami. Dzięki dużym oknom i jasnym ścianom, nawet mała kuchnia będzie wydawać się znacznie większa. 

kuchnia-w-stylu-skandynawskim (2)

W stylu skandynawskim poza kolorystyką oraz naturalnym światłem, ważną rolę odgrywa funkcjonalność i praktyczne wykorzystanie przestrzeni. Oznacza to, że każdy z przedmiotów w kuchni powinien pełnić pewną rolę, każda szafka czy komoda, stół czy krzesła powinny pasować do siebie zarówno wyglądem jak i funkcjonalnością tak aby wykrzesać z nich maksimum. Ponadto meble jak i inne materiały wykorzystane w kuchni skandynawskiej to skierowanie się do natury. Często wykorzystuje się naturalne drewno czy wiklinę. Szafki maja prostą formę, blaty są delikatne a obicia foteli miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki temu skandynawska kuchnia jest swobodna, inspirująca i przytulna.

kuchnia-w-stylu-skandynawskim (5)

Dodatki w skandynawskich wnętrzach również nawiązują do natury oraz są proste i funkcjonalne. Zupełnie jak seria R.3 Berker by Hager. Koło ukryte w kwadracie, wykonane ze szlachetnych materiałów. Z pewnością odnajdzie się w skandynawskiej kuchni.

kuchnia-w-stylu-skandynawskim (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com