Kuchnia z jadalnią14 kwietnia 2017

Połączenie dwóch pomieszczeń w jedno niesie za sobą wiele zalet ale posiada również wady. Wie to każdy, kto posiada kuchnię połączoną z jadalnią i salonem. Jeśli jednak w naszym domu / mieszkaniu jest mała przestrzeń, to rozwiązanie może okazać się idealne.

kuchnia-z-jadalnia (2)

Połączenie kuchni z jadalnią jest wygodne. Pozwala na podawanie posiłków bez problemu – bezpośrednio na stół. W każdym momencie można odejść od posiłku aby podać coś jeszcze czy uzupełnić brakujące elementy. Jeśli natomiast podczas jedzenia wybrudzimy nieco pomieszczenie, nie będzie to tragedią – bliskość kuchni pozwoli je szybko uprzątnąć.

kuchnia-z-jadalnia (3)

Jeśli jednak jesteśmy osobami, które nie lubią sprzątać zaraz po gotowaniu – to rozwiązanie może okazać się uciążliwe. Zaproszeni goście na obiad czy kolację nie będą zbyt zadowoleni oglądając nieumyte naczynia w zlewie czy niepochowane do szafek przyprawy. Kuchnia razem z jadalnią wymaga więc od nas dyscypliny i utrzymania porządku. Również gdy zaplanowany posiłek musimy w trakcie uczty dokończyć, również będziemy przeszkadzać gościom. Odgłosy kuchenne będą zagłuszać rozmowy czy włączony telewizor. Zaletą jest jednak to, że podczas tej czynności dalej uczestniczymy w spotkaniu i możemy swobodnie rozmawiać z naszymi gośćmi. 

kuchnia-z-jadalnia (4)

Połączona kuchnia z jadalnią jest modna. Pasuje praktycznie do każdej aranżacji wnętrza. Najczęściej spotykana we wnętrzach nowoczesnych czy industialnych, w których przestrzeń gra główną rolę. Jeśli jesteśmy właścicielami małego mieszkania, może się okazać że wyburzenie części ściany dzielącej kuchnię z pokoje sprawi, że znajdzie się miejsce na stolik jadalny a całość powiększy się optycznie i nie będziemy czuć, że mieszkamy na niewielu metrach. 

kuchnia-z-jadalnia (5)

Jak już się zdecydujemy na łączenie kuchni z jadalnią, nie zapomnijmy aby w pobliżu stołu zamontować gniazdko elektryczne. Często zdarza się, że stół służy nam nie tylko do jedzenia ale też pracy z komputerem czy grania w gry planszowe. Warto wówczas pod ręką mieć dostęp do elektryczności – np. dzięki serii polo.fiorena. Klasyczny kształt i jakość wykonania to idealne rozwiązanie do małych mieszkań.

kuchnia-z-jadalnia (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com