Łączymy kolory: brązowy i…6 czerwca 2017

Kolory natury to najbardziej odpowiednie i neutralne kolory do wystroju wnętrza. Zielony, brązowy, niebieski, żółty… czy jednak zestawione razem zawsze będą wyglądać dobrze?

laczymy-kolory-brazowy (2)

Wybór kolorystyki do wnętrza ma ogromne znaczenie. Nie tylko wizualne ale również emocjonalne. To czy potrzebujemy energii czy spokoju zapewnić nam może tylko i wyłącznie barwa. Jeśli chcemy czuć się w domu jak na łonie natury, sielsko i swojsko, warto skierować się ku różnym odcieniom kolory brązowego. Jako naturalna barwa drzew spotykana jest na zewnątrz bardzo często w otoczeniu zieleni, dlatego to zestawienie zawsze będzie grało. Zielony i brązowy to po prostu naturalne połączenie, które przywołuje na myśl piękne, szumiące lasy. Inspiruje nas, wycisza i uspokaja. To zestawienie będzie idealne do praktycznie każdego pomieszczenia, od salonu, przez kuchnię, jadalnię, sypialnie a nawet łazienkę. Choć w tej ostatniej warto dodać kroplę niebieskiego. inspirując się morzami, rzekami i jeziorami. 

laczymy-kolory-brazowy (3)

Taki powrót do natury bardzo dobrze sprawdzi się w blokowych mieszkaniach, gdzie dostęp do natury może być ograniczony. Na ścianach warto wówczas wykorzystać zdjęcia, obrazy czy fototapety przywołujące na myśl łono natury.  Nie bójmy się też mieszać odcieni brązowego. Od beżu aż po ciemny, prawie czarny – zawsze będą dobrze wyglądać. Warto jednak unikać zestawienia brązowego z czerwonym, różowym czy fioletowym. Te kolory razem mogą sprawić, że wnętrze będzie przytłoczone i zbyt intensywne.

laczymy-kolory-brazowy (1)

Jeśli chcemy pomalować na brązowo ściany – w przypadku ciemnej barwy zdecydujmy się na jedną ścianę. Większa ich ilość w tym kolorze zmniejszy optycznie pomieszczenie. Jeśli wybierzemy jasny, kawowy – wówczas powinniśmy do wnętrza dobrać ciemniejsze meble aby całość nie była mdła. Idealnym dopełnieniem naturalnego wnętrza będą naturalne, brązowe, drewniane dodatki np. stolik kawowy czy półka. Na ścianach też dodajmy łączniki i gniazdka dobrze komponujące się z tą barwą np. serię B.7 ze szklaną ramką

laczymy-kolory-brazowy (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com