Łączymy kolory: różowy i…12 maja 2017

Różowy w aranżacji wnętrz to przede wszystkim domena kobiecych pokoi. Często wybierany jako główny odcień w aranżacjach pokoi dziewczynek, rzadziej w sypialni czy salonie i praktycznie wcale w kuchni czy łazience. Przemyślany może jednak wnieść do każdego pomieszczenia spokój i harmonię.

laczymy-kolory-rozowy (4)

laczymy-kolory-rozowy (2)

Różowe są kwiaty, i ten motyw może przewijać się w każdej aranżacji pasując do każdego wnętrza i stylu. Musimy pamiętać o odpowiedni doborze, aby nie przesadzić z intensywnością czy różnorodnością ale różowe kwiaty to ciepły i przyjemny motyw do wnętrz. Różowe mogą być ściany, dywan czy poduszki na sofie. Może to też być intensywny akcent w postaci fotela albo ramek czy obrazu na ścianie. I wcale różowy nie musi być wybrany przez kobiety. Ponoć prawdziwy mężczyzna różu się nie boi.

laczymy-kolory-rozowy (6)

laczymy-kolory-rozowy (5)

W połączeniu z bielą, bladoróżowy da nam spokój i harmonię. Intensywny róż natomiast sprawi, że pokój zmieni się w nowoczesne pomieszczenie pełne energii i pasji. W takiej odsłonie będzie pasować w stylu popart czy opart. Idealnie kontrastować się będzie również z czarnym. Intensywność różu na ciemnym tle to jeszcze więcej energii, jednak musimy pamiętać, że ciemne i intensywne pomieszczenia na dłuższą metę będą nas męczyć.

 

Róż możemy zestawić z żółtym, niebieskim czy zielonym. Podstawą jednak powinna być bardziej neutralna barwa – najlepiej biały, ale równie dobrze będzie wyglądać blady beż czy szary. Dopiero do tej podstawy dobierzmy odcienie różowego i zestawmy je z innym kolorem. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzić bo zamiast pięknej aranżacji może nam wyjść misz-masz nie do zniesienia. Różowe są na przykład ramki do serii Berker R.1 – i będą one dobrze wyglądać zarówno na białej jak i czarnej ścianie. A zamontowane w łazience czy kuchni będą ciekawym dodatkiem do całokształtu pomieszczenia.

laczymy-kolory-rozowy (1)

laczymy-kolory-rozowy (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com