Łączymy kolory srebrny i …21 lipca 2017

Bezapelacyjnie – srebro potrafi nadać wnętrzu szyku i elegancji. Ma też moc tworzenia przestrzeni nowoczesnych i z pewnością pasuje do każdego koloru.

srebro w aranzacji wnetrz (2)

Srebro dobrze wygląda w połączeniu z czarnym i z białym, z jednolitą barwą i z wzorami, z jasnymi i ciemnymi kolorami. Dobrze wygląda w łazience, kuchni, salonie, przedpokoju czy sypialni. Nie jest jednak tak często wykorzystywany, jakby się to mogło wydawać. Przede wszystkim srebrny to lśniący kolor, przez to nie zawsze będzie pasować do naszej aranżacji. Wszystko zależy od wizji i przyjętego stylu. Srebrny to również odcień chłodny przez co nie będzie każdemu odpowiadać. 

srebro w aranzacji wnetrz (3)

Uniwersalność srebra potrafi uratować nie jedno wnętrze. Można użyć go zarówno na ścianach ale również jako elementy dodatkowe w pomieszczeniu. Będzie pięknie wyglądać jako połyskujące srebrne drobinki na ścianie w sypialni lub też jako wykończenie sufitu w salonie, dziecięcym pokoju czy łazience. Stare meble odnowione w srebrnym kolorze to idealne dopełnienie wnętrza z charakterem. Hitem są gotowe tapety w srebrzyste wzory czy tkaniny lub ceramika, które rozświetlają nasze pomieszczenie.

srebro w aranzacji wnetrz (4)

Srebro może dominować we wnętrzu lub stanowić dodatek. Ważny będzie wówczas dobór kolorów towarzyszących srebrnemu, ich ilość i proporcje barw względem siebie. Wszystko razem zdecyduje o ostatecznym charakterze naszego wnętrza. Jeśli zatem decydujemy się na srebrne elementy w naszym domu, polecamy serię B.IQ, Arsys czy Berker TS. Ich stalowe, srebrne wykończenie dopełni wnętrze w sposób oryginalny i bezprecedensowy. 

srebro w aranzacji wnetrz (5)srebro w aranzacji wnetrz (6)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com