Łączymy kolory: zielony i…6 października 2017

Bardzo prosto jest aranżować pomieszczenie w którym występuje jedynie kolor biały lub biały z domieszką czarnego i/lub szarego. W zasadzie w każdej kompozycji będzie dobrze wyglądać. Zabawa zaczyna się, gdy do aranżacji wprowadzamy intensywne barwy.

Podobno dla mężczyzn kolor zielony to jedna barwa, dla kobiet natomiast miliony odcieni, które nawet w połączeniu ze sobą mogą źle wyglądać. Jasny i intensywny zielony niczym wiosenna trawa, ciemnobutelkowa zieleń, zielono-morski czy pastelowa mięta. Ciemny, intensywny odcień tego koloru króluje w tym roku w  trendach wnętrzarskich. I nic dziwnego, jest soczysty, spokojny, elegancji i wyrazisty. I pasuje do niego wiele, równie ciekawych i mocnych kolorów. Pamiętajmy jednak, że ciemna zieleń na ścianach i podłodze nie tylko może wyglądać przesadnie ale przede wszystkim zmniejszy optycznie pomieszczenie. Takie rozwiązania dobre będą do wysokich wnętrz o sporych rozmiarach i dużej ilości naturalnego światła. 

 

Ciemna zieleń dobrze kontrastuje się kolorami jasnymi. Będzie pasować praktycznie do każdej barwy: od klasycznej bieli przez beżę, żółcie, róże, czerwienie, fiolety, błekity czy brązy. Z ciemną kolorystyką zielony również wygląda dobrze. Szczególnie gdy chcemy osiągnąć elegancje, styl i smak we wnętrzu. W tym roku polecana purpura czy musztarda to dobra kompozycja z ciemnym zielonym. Z dodatkiem czarnego, zielony nabiera głębi i staje się idealnym wyborem do wnętrz eleganckich w stylu glamour. Oczywiście do ciemnobutelkowej zieleni pasować będą dodatki zarówno srebrne jak i złote. Dobrze prezentować się będzie naturalne drewno jak i stal czy szkło. 

Nic więc dziwnego, że kolor ten króluje na pokazach i targach wnętrzarskich. Jest to odważny krok w stronę zmiany kompozycji jakie dotychczas królowały (przyp. biele, beże, szarości) ale też naturalna konsekwencja dla nudzących już, powtarzających się nowoczesnych wnętrz. Seria Berker by Hager B.7 z ramkami z tworzywa, szkła i metalu będzie pasować do zielonych wnętrz w każdej stylizacji. 

Źródło zdjęć: www.pinterest.com