Łazienka z widokiem na morze6 stycznia 2017

Dosłownie i w przenośni! To pomieszczenie najbardziej kojarzy nam się z wodą dlatego też motyw morski jest tu jak najbardziej wskazany. Nie ważne, czy mieszkamy w morskim kurorcie, w stolicy czy w tatrach. Morze zawsze i wszędzie będzie miało swój niewątpliwy urok.

lazienka-z-widokiem-na-morze-1

Morze czyli biel i wszystkie odcienie niebieskiego ale także żółć piasku czy szarość nieba podczas sztormu. Kolory wydają się być oczywiste. Morska łazienka nie musi być jednak oklepana. Motyw wzburzonych fal lub stoicko spokojnej tafli podczas pełni księżyca to piękno, które sprawia, że czujemy się odprężeni. 

lazienka-z-widokiem-na-morze-2

Sztorm przywołuje na myśl niepokój. Podczas wieczornej kąpieli jednak ten motyw dookoła sprawi, że poczujemy wewnętrzny spokój. Jak i dlaczego? Siedząc w ciepłej wannie, wypełnionej po brzegi ciepłą wodą  o przyjemnym aromacie mamy wrażenie, że cały pęd i zgiełk otaczającego nas świata jest gdzieś obok. Niczym te wzburzone fale w naszej aranżacji. Kolory to oczywiście – szarości i granaty gdzieniegdzie podkreślone białą armaturą niczym spienione morskie fale.

lazienka-z-widokiem-na-morze-5

Spokojna woda w morzu obrazuje natomiast głębie i ogrom. Dystansuje nas od otoczenia, pokazując że jest o wiele więcej niż tylko to, co dzieje się w naszych głowach. Jasne, stonowane kolory z przewagą bieli i niebieskiego. Dodatkowo motywy rozgwiazd, muszli czy ryb. Dodatkowe akcenty w postaci ręczników w kolorze piasku dodadzą wnętrzom ciepła. W takiej łazience aż chce się odprężyć niczym na piaszczystej plaży.

lazienka-z-widokiem-na-morze-3

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Bez względu na wybrany motyw, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie fototapety na jednej ze ścian, prezentującej oczywiście wybrane przez nas oblicze morza. Relaksacja jaką szukamy w tym pomieszczeniu odnajdziemy właśnie wpatrując się w morskie motywy aranżacji. Aby nie popsuć całej kompozycji polecamy wybrać serię Berker R.3 – zarówno w ciemnej jak i jasnej oprawie.