Transformacja energetyczna
zaczyna się w Twoim otoczeniu

Przełom na rynku energetycznym następuje na naszych oczach. Kierunek jest jednoznaczny – odejście od kopalnych i jądrowych źródeł energii na rzecz energii odnawialnych. Otwarta pozostaje jedynie kwestia tempa, rodzaju i skali tego procesu. Chociaż w tle wciąż toczą się dyskusje, coraz więcej właścicieli domów sięga po alternatywne rozwiązania: systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła lub elektrociepłownie, a także systemy magazynowania energii i przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Czy wiesz jak w pełni wykorzystać potencjał tych rozwiązań?

Każda zmiana jest szansą.
Skorzystajmy z niej!

Rynek się rozwija

Przyszłość będzie należeć do branży elektrycznej. Rozwój automatyki domowej, wzrost e-mobilności i przejście na ogrzewanie elektryczne stale zwiększają zapotrzebowanie na energię.

Nowe przepisy, nowe możliwości

Do 2030 roku 60% ogrzewania ma pochodzić z energii elektrycznej, a po ulicach będzie jeździć 10 milionów samochodów elektrycznych. Natomiast celem właścicieli budynków jest niezależność.

Fotowoltaika staje się standardem

Instalacja fotowoltaiczna daje właścicielowi niezależność energetyczną, a ponadto spełnia wymogi ochrony środowiska. Jej celem jest wykorzystanie energii elektrycznej na własny użytek.

Dostawy energii: od prostego modelu do całego systemu

Inteligentna sieć energetyczna ma również zastosowanie w sektorze prywatnym. Konsument produkuje, sprzedaje, nabywa i zużywa energię zgodnie z zapotrzebowaniem.

Wykorzystanie energii w elektromobilności i ogrzewaniu

Stosowanie systemów fotowoltaicznych z magazynowaniem energii oraz zarzadzaniem energią staje się wysoce opłacalne, tym bardziej, gdy energię wykorzystujemy do ładowania samochodów oraz ogrzewania budynków.

Systemy
inteligentnego domu

Tylko dobrze zaplanowana sieć elektryczna jest w stanie zaopatrzyć wszystkie urządzenia w niezbędną energię. Aby zapobiec przeciążeniu linii energetycznych, zwarciom i tym samym wszelkim awariom zasilania –  przy prowadzeniu przewodów należy przestrzegać kilku ważnych kwestii.

Sieć energetyczna

Jej zadaniem jest doprowadzenie energii elektrycznej do każdego urządzenia w domu w sposób jak najbardziej bezpieczny. Najczęściej stosowane są przewody miedziane, a ich przekrój zależy od wartości natężenia prądu.

Z reguły:

  • 1,5 mm2 dla oświetlenia i obwodów gniazd elektrycznych,
  • 2,5 mm2 dla urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki, suszarki, zmywarki, kuchenki elektryczne itp. Przepisy dotyczące układania kabli elektrycznych w budynkach mieszkalnych zawarte są w odpowiednich normach.

Sieć przyszłości

W trakcie transformacji energetycznej, system dostosowuje się do wymagań rynku. Inteligentna sieć przyszłości będzie łączyć producentów i konsumentów ze sobą i kontrolować efektywną produkcję,  magazynowanie oraz zużycie energii. Z pomocą rozwiązań firmy Hager, Twoi klienci już dziś są przygotowani na taki technologiczny skok dzięki:

  • Urządzeniom umożliwiającym integrację systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła lub stacji ładowania energii elektrycznej;
  • Dodatkowym komponentom dla systemów pomiarowych i komunikacyjnych, do których mają dostęp użytkownicy i wyspecjalizowani instalatorzy.

Sieć przesyłu danych

Układ przewodów elektrycznych należy z góry zaplanować i poprowadzić równolegle z siecią energetyczną. Stosuje się następujące przewody:

  • Złącze do transmisji sygnałów antenowych i szerokopasmowych;
  • Linię przesyłu danych multimedialnych i komputerowych;
  • Linię niskiego napięcia do gniazdek telefonicznych, instalacji domofonowych i głośnikowych. W instalacjach sieciowych zaleca się stosowanie kabli CAT-7, które są prowadzone od instalacji centralnej do każdego pomieszczenia i zakończone wtykami RJ45. 

Równowaga
energetyczna

Dążymy do tego, aby nasz ślad ekologiczny był jak najbardziej neutralny. Od optymalizacji zużycia energii oraz innych zasobów, przez unikanie substancji szkodliwych czy niebezpiecznych, po ograniczanie emisji odpadów. Nasze rozwiązania opierają się na zasadach wyznaczonych przez prawo środowiska naturalnego. 

Doradca osobisty

Wraz z osobistym doradcą zaplanuj najlepsze
rozwiązanie

Jeśli jesteś zainteresowany/a rozwiązaniami Hager, skorzystaj z poniższego formularza. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, zaproponuje rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb oraz poleci wykwalifikowanego instalatora i dystrybutora.