Form follows function

Maksyma, która wpłynęła na twórców początku XX wieku, pozostaje aktualna do dziś. Łączy bowiem rzemiosło, technologię i artyzm w jedno, tak by design rzeczy, budynków i obiektów wpływał na ich funkcjonalność. Forma, która wynika z funkcji wpływa na tworzenie lepszego świata, a wszystko dzięki sztuce i architekturze.

Zapytaliśmy grupę architektów czy ich zdaniem znane wszystkim ikony designu swoją formą podążają za funkcjonalnością?
Wytypowaliśmy kilka znanych przedmiotów. ↓

Marka Berker od 1919 roku
wyznacza trendy

Projektując bowiem nowe produkty nade wszystko cenimy sobie funkcjonlaność. Nawet jeśli odwołujemy się do klasycznych i ponadczosowych form i wzorów, pod ich powierzchnią skrywamy najnowszą technologię. Będąc częścią grupy Hager, tworzymy kompleksowe rozwiązania łącząc nietuzinkowy design z automatyką i rozdziałem energii wykorzytywanym w tysiącch budynków na całym świecie.

WaterWorks Hamburg.
Architektoniczne wyzwanie?

W Hamburgu powstała niezwykła pod wieloma względami dzielnica Waterworks składająca się z siedmiu pojedynczych willi i mieszkań, które powstały z dawnej przepompowni. Renowacja tego zabytkowego budynku stanowiła wiele wyzwań zarówno dla projektantów budowlanych, jak i elektryków.

Patrząc obiektywnie – było to przedsięwzięcie niemożliwe do zrealizowania. To 160-letni zabytek położony w obszarze zalewowym Łaby, od ponad pół wieku będący pod ochroną, bez pozwolenia na budowę.

Szczegóły projektu 
są niezwykle ważne

To one tak naprawdę decydują o efekcie końcowym. Właśnie dlatego wszystkie detale powinny idealnie do siebie pasować. Nasze rozwiązania wyróżnia spójność zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcjonalności, dlatego doskonale wpisują się w każdy projekt.​

Berker od ponad 100 lat 
tworzy z Wami historię architektury wnętrz