Makoto Nakayama – architekt światowej sławy10 stycznia 2017

Środowisko, atmosfera i światło to główne cechy budynków i mieszkań projektowanych przez Makato Nakayama. Ponadto w projektach widać nawiązanie do tradycji japońskiej – ponieważ zarówno projektant jak i jego firma są właśnie z tego kraju. 

Makoto Nakayama to Japończyk urodzony w 55 roku ubiegłego wieku. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie projektowaniem, dlatego skończył studia na wydziale Architektury Uniwersytetu Sztuk Pięknych Tama. Projektant zajmuje się tworzeniem oraz aranżacją budynków i wnętrz.

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (10)

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (3)

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (2)

Choć w gronie architektów i aranżatorów znany od dawna, szerszemu światu został zaprezentowany dopiero w 2015 roku, kiedy to wygrał główną nagrodę w kategorii biuro na Międzynarodowym Festiwalu Architektury (World Architecture Festival ) w Berlinie. Zwyciężył dzięki projektowi HIGO – biurowcowi mieszczącemu się w Japonii, zaprojektowanemu w 2013 i ukończonemu w 2014 roku. HIGO było dla Makoto wyzwaniem, ponieważ wykorzystane zostały w nim bardzo delikatne materiały takie jak np. drewno bambusa. Biurowiec można opisać w trzech słowach “Slim”, “Small”, “Thin” – szczupły, mały, wąski. 

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (0)

W biurze projektowym Makoto Nakayama pracuje wielu dobrych projektantów, którzy w praktyce realizują życzenia swoich klientów. Projekty oddają zarówno charakter mieszkańców, ale też lokalizacje w jakiej powstają. Styl jest prosty i funkcjonalny, nawiązuje też w części do tradycji Japońskiej. Siedziba firmy znajduje się w Sapporo w północnej Japonii. Powstała w 1988 roku.  

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (11)

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (9)

Makoto Nakayama - znany architekt, projektant wnetrz (1)