Minimalistyczny salon25 lipca 2017

Minimalistyczny wcale nie oznacza nudny i pozbawiony detali. Główne cechy stylu to prostota i dbałość o szczegóły. Salon urządzony w stylu minimalistycznym może być zatem pięknym dopełnieniem minimalistycznego domu.

minimalistyczny-salon (2)

Minimalizm to nie tylko moda czy chwilowe zauroczenie stylem. To również pewien styl życia, który nakazuje nam utrzymanie harmonii i porządku wokół siebie. Proste rozwiązania lecz wysoko jakościowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Idealny efekt salonu w stylu minimalistycznym zagwarantują proste meble o jednolitej barwie – najlepiej białej, czarnej lub w odcieniach szarości w połączeniu z prostymi, lecz nowoczesnymi detalami takimi jak odpowiednie oświetlenie, łączniki i gniazdka czy nogi od stołu i krzeseł. Podczas aranżacji minimalistycznego salonu warto podczas doboru mebli i dodatków zawsze zadawać sobie pytanie ‘czy aby nie za dużo?’. 

minimalistyczny-salon (5)

Salon aranżowany w stylu minimalistycznym mogą podkreślić kolorowe akcenty. Nie warto z nimi jednak przeszkadzać. Jeden dodatkowy kolor w zupełności wystarczy. Może to być dywan lub obrus, zasłony w oknach czy jedna pomalowana ściana lub jej część. Podobnie sprawa się ma z wzorami. Nie warto przesadzać, jednak wprowadzenie (z głową) jednego wzoru np. pasków, kropek czy hexagonów z pewnością urozmaici przestrzeń i nada jej wysublimowany charakter. Do minimalistycznych przestrzeni pasować będą wszelkie detale wykończone szkłem, stalą, drewnem czy kamieniem. Dwa pierwsze sprawią, że pomieszczenie będzie chłodne. Drewno i kamień jako naturalny materiał wprowadzą nieco ciepła do przestrzeni salonu. Dopełnieniem minimalistycznego salonu mogą być duże, zielone i intensywne rośliny dzięki którym poczujemy się znacznie przyjemniej. Zgodnie z zasadą minimalistyczną – nic nie może zostać bez przypisanej funkcji, nawet rośliny powinny być dobierane pod kątem ich możliwości np. filtracji powietrza. 

minimalistyczny-salon (4)

Oczywiście proste, minimalistyczne przestrzenie warto dopieścić prostymi  i minimalistycznymi łącznikami i gniazdkami od Berker by Hager. Serie Generacji R. będą tu pasować idealnie.

minimalistyczny-salon (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com