Moda na zygzak7 lutego 2017

Chevron – wzór ostatnim czasem coraz bardziej popularny. Jego wykorzystanie widać nie tylko w aranżacji wnętrz ale również modzie, biżuterii i makijażach. W mieszkaniu najczęściej występuje jako kontrast do prostych, nowoczesnych i minimalistycznych form aranżacji. 

chevron-wzor-zygzag (1)

Już w latach 70′ ubiegłego wieku wzór chevron był zdecydowanie popularny. Wówczas wykorzystany do dekoracji stylu vintage znalazł sobie wielu zwolenników. Moda na niego została zapoczątkowana przez słynną markę odzieżową Missoni, której kolekcja inspirowana wzorem chevron sprzedała się w oka mgnieniu. Od tego czasu wzór zyskuje coraz więcej zwolenników. Szczególnie, że w połączeniu z prostym stylem minimalistycznym czy nowoczesnym, gdzie wykorzystuje się beton, naturalne drewno, cegłę i stal – wówczas chevron jest idealnym kontrastem do prostych, jednolitych powierzchni.

chevron-wzor-zygzag (2)

Zygzakom dobrze zarówno w mocno kontrastowych odcieniach: biało-czarnych, niebiesko-czerwonych, żółto-zielonych, jak również w pastelach. Te ostatnie szczególnie upodobały sobie młode mamy do pokoi dziecięcych wykorzystując zygzaki na pościelach, poduszkach, zasłonach a nawet ścianach czy podłodze jako motyw przewodni. Chevron dobrze wygląda solo ale również pasuje w zestawieniu z innymi wzorami np. kołami, kropkami, gwiazdami, trapezami… To z jakim wzorem zestawisz zygzaki, taki przyjmą charakter. Jeśli to będą ostre figury jak kwadraty czy trójkąty, wówczas chevron stanie się drapieżny. Jeśli dobierzemy do wnętrza motywy kwiatowe lub koła – zygzaki będą subtelniejsze. W pokojach dzieci, w połączeniu z gwiazdami, chmurami czy postaciami z bajek – zygzaki będą bardziej powściągliwe. 

chevron-wzor-zygzag (3)

Zygzaki na ścianach czy podłodze nadadzą wnętrzu osobliwego charakteru. Jako element dekoracyjnym np. na poduszkach czy zasłonach dodadzą wnętrzu charakteru. Warto pamiętać aby odpowiednio dobrane kształty detali podkreślały a nie tłamsiły piękna wzoru chevron. Polecamy serię Berker by Hager B.kwadrat, która swoją prostotą i elegancją dopełni każde wnętrze.

chevron-wzor-zygzag (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com