Konfigurator osprzętu Berker dla Autodesk Revit

Wygeneruj krok po kroku model BIM.

Projektanci i architekci dobrze znają skrót BIM, który oznacza Building Information Modeling i opisuje cyfrowe projektowanie nowych budynków. To koncepcja, która całkowicie rewolucjonizuje podejście nie tylko do samego procesu projektowania, ale i późniejszej realizacji inwestycji, czy zarządzania jej planem. A co najważniejsze – taka forma digitalizacji jest już stosowana w wielu krajach, a nawet wymagana przez prawo. Nie pozostając w tyle, udostępniamy Państwu cyfrowe modele BIM systemów prowadzenia przewodów wraz z podłogowymi systemami prowadzenia instalacji elektrycznych underfloor oraz modele BIM osprzętu elektrinstalacyjnego Berker, dostępne w Konfiguratorze Berker dla Autodesk Revit.

Poznaj Konfigurator Berker
dla Autodesk Revit

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego Berker  jest rozszerzeniem do programu Revit. Po zainstalowaniu pojawia się w zakładce „Dodatki” („Add ins” w wersji angielskiej programu).Dzięki niemu możemy krok po kroku wygenerować potrzebny do projektu model BIM. Bez ograniczeń i w dowolnej konfiguracji (ramka + element centralny). Po skorzystaniu z nowej wtyczki już na wczesnym etapie projektowania będzie można sprawdzić jak dana seria osprzętu komponuje się z całym projektem, a także skonsultować to z inwestorem bez konieczności osobistego pojawienia się na budowie.

Nowa
rzeczywistość

Model BIM wygenerowany z Konfiguratora jest cyfrową repliką 3D rzeczywistego produktu, skrojonego na miarę ultranowoczesnej rzeczywistości. Dzięki niemu mamy możliwość podglądu wizualizacji konkretnego rozwiązania na naszym projekcie i dodatkowo wgląd w informacje techniczne o produkcie, takie jak:

  • wymiary,
  • materiał,
  • typ podłączenia,
  • referencja katalogowa
  • i wiele innych.

Poza modelem 3D otrzymujemy szerokie informacje o produkcie, które następnie możemy zawrzeć w zestawieniach wygenerowanych bezpośrednio z programu. Każdy z wygenerowanych modeli możemy podłączyć elektrycznie i utworzyć schemat instalacji. Na rzucie nasze modele dodają się w postaci symboli elektrycznych.

Jak to działa?

1. Wybór ramki

W pierwszym oknie wybierz serię ramek, która Cię interesuje, sposób jej montażu, orientację, a także materiał, z którego ma być wykonana.

2. Elementy centralne

W dalszym kroku wybierz rodzaj elementów centralnych, który chcesz osadzić w wybranej przez siebie ramce oraz ich kolor.

3. Dobór akcesoriów

Na tym etapie otrzymujesz także możliwość dołączenia dodatkowych akcesoriów, jeśli są dostępne. Pojawią się one wówczas w zestawieniu, które możesz wygenerować w programie Revit.

4. Opcje podglądu

Po skomponowaniu zestawu wybierz opcję „Dalej”, a następnie wstaw wygenerowane zestawienie do swojego projektu. Osadzając w nim model BIM, możesz podejrzeć informacje dotyczące danych technicznych.

Berker B.Kwadrat

Berker B.3

Berker B.7

Berker Q.1

Berker Q.3

Berker Q.7

Berker K.1

Berker K.5

Berker R.1

Berker R.3

Sprawdź obiekty 3D

Systemów kanałów:        
tehalit.GBA                           
tehalit.GBD                            
tehalit.BRN                          
tehalit.BKIS         
tehalit.BKIS 

Sprawdź obiekty 3D

Systemów underfloor       
tehalit.UK
tehalit.AK
tehalit.BK
tehalit.BKB
tehalit.VE-E