Konfigurator osprzętu Berker dla Autodesk Revit
Wygeneruj krok po kroku model BIM.
Projektanci i architekci dobrze znają skrót BIM, który oznacza Building Information Modeling i opisuje cyfrowe projektowanie nowych budynków. To koncepcja, która całkowicie rewolucjonizuje podejście nie tylko do samego procesu projektowania, ale i późniejszej realizacji inwestycji, czy zarządzania jej planem. A co najważniejsze – taka forma digitalizacji jest już stosowana w wielu krajach, a nawet wymagana przez prawo. Nie pozostając w tyle, udostępniamy Państwu cyfrowe modele BIM systemów prowadzenia przewodów wraz z podłogowymi systemami prowadzenia instalacji elektrycznych underfloor oraz modele BIM osprzętu elektrinstalacyjnego Berker, dostępne w Konfiguratorze Berker dla Autodesk Revit.
Poznaj Konfigurator Berker
dla Autodesk Revit
Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego Berker jest rozszerzeniem do programu Revit. Po zainstalowaniu pojawia się w zakładce „Dodatki” („Add ins” w wersji angielskiej programu).Dzięki niemu możemy krok po kroku wygenerować potrzebny do projektu model BIM. Bez ograniczeń i w dowolnej konfiguracji (ramka + element centralny). Po skorzystaniu z nowej wtyczki już na wczesnym etapie projektowania będzie można sprawdzić jak dana seria osprzętu komponuje się z całym projektem, a także skonsultować to z inwestorem bez konieczności osobistego pojawienia się na budowie.
Nowa
rzeczywistość
Model BIM wygenerowany z Konfiguratora jest cyfrową repliką 3D rzeczywistego produktu, skrojonego na miarę ultranowoczesnej rzeczywistości. Dzięki niemu mamy możliwość podglądu wizualizacji konkretnego rozwiązania na naszym projekcie i dodatkowo wgląd w informacje techniczne o produkcie, takie jak:
- wymiary,
- materiał,
- typ podłączenia,
- referencja katalogowa
- i wiele innych.
Poza modelem 3D otrzymujemy szerokie informacje o produkcie, które następnie możemy zawrzeć w zestawieniach wygenerowanych bezpośrednio z programu. Każdy z wygenerowanych modeli możemy podłączyć elektrycznie i utworzyć schemat instalacji. Na rzucie nasze modele dodają się w postaci symboli elektrycznych.
Jak to działa?
1. Wybór ramki
W pierwszym oknie wybierz serię ramek, która Cię interesuje, sposób jej montażu, orientację, a także materiał, z którego ma być wykonana.
2. Elementy centralne
W dalszym kroku wybierz rodzaj elementów centralnych, który chcesz osadzić w wybranej przez siebie ramce oraz ich kolor.
3. Dobór akcesoriów
Na tym etapie otrzymujesz także możliwość dołączenia dodatkowych akcesoriów, jeśli są dostępne. Pojawią się one wówczas w zestawieniu, które możesz wygenerować w programie Revit.
4. Opcje podglądu
Po skomponowaniu zestawu wybierz opcję „Dalej”, a następnie wstaw wygenerowane zestawienie do swojego projektu. Osadzając w nim model BIM, możesz podejrzeć informacje dotyczące danych technicznych.
Sprawdź obiekty 3D
Systemów kanałów:
tehalit.GBA
tehalit.GBD
tehalit.BRN
tehalit.BKIS
tehalit.BKIS

Sprawdź obiekty 3D
Systemów underfloor
tehalit.UK
tehalit.AK
tehalit.BK
tehalit.BKB
tehalit.VE-E
