Musztarda po obiedzie…17 marca 2017

Tak! Ten kolor to hit 2017 roku. Pasuje niemal do każdej barwy a dobrze zestawiony może sprawić, że nasze wnętrze nabierze nowego, odświeżonego charakteru. Warto z niego korzystać w swojej aranżacji domu lub mieszkania.

musztarda-po-obiedzie (5)

musztarda-po-obiedzie (1)

Musztardowy to kolor ‘zepsutego’ żółtego. Jest równie ciepły i promienny, ale nie razi tak mocno jak kolor słońca. Idealnie łączy się z czarnym, białym, beżowym czy szarym, brązowym, zielonym niebieskim i różem. Można go zestawiać praktycznie z każdym kolorem, jednak musimy pamiętać o równowadze i umiarze. Bardzo modne i niezwykle efektowne są musztardowe poduszki lub pledy, które możemy ułożyć jako dekorację kanapy. Będą idealnie pasowały do poduszek w innych kolorach jako ich uzupełnienie i prezentacja kontrastowych kolorów. Możemy zdecydować się na inny musztardowy akcent w mieszkaniu np. niewielki dywanik lub wazon. Te dodatki będą zwracały uwagę i dodadzą wnętrzu świeżości oraz  oryginalności. 

musztarda-po-obiedzie (3)

Możemy również kolor musztardowy zdecydowanie odważniej zaprezentować we wnętrzu wybierając np. płytki w kuchni czy łazience w tym kolorze. Malując jedną lub dwie ściany lub też elementy architektoniczne które chcemy wyróżnić (słup, skos, wnękę, kąt). Z łatwością do niego dopasujemy inne kolory w pomieszczeniu. Musztarda pasować będzie zarówno w salonie jak i sypialni. Odnajdzie się też w kuchni czy łazience – szczególnie w połączeniu z bielą czy czernią. Kolor ten jest również hitem wystroju wnętrz u dzieci ponieważ nie niesie za sobą żadnych skojarzeń z płcią a pasuje do modnego od lat szarego i beżu. Jeśli w pokoju dziecka chcemy ożywić modne w ostatnich latach pastele – wystarczy sprytnie dobrać dodatki w kolorze musztardy a pokój zmieni swój charakter, zostanie odświeżony i zdecydowanie bardziej wyraźny. Pastelowe pokoje przełamane ostrą żółcią dopełnią proste lecz efektowne łączniki i gniazdka z serii Berker by hager R.classic.

musztarda-po-obiedzie (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com