Modele BIM (3D)

Cyfrowe modele produktów do narzędzi projektowych
 
Projektanci i architekci dobrze znają skrót BIM, który oznacza Building Information Modeling i opisuje cyfrowe projektowanie nowych budynków. To koncepcja, która całkowicie rewolucjonizuje podejście nie tylko do samego procesu projektowania, ale i późniejszej realizacji inwestycji, czy zarządzania jej planem. A co najważniejsze – taka forma digitalizacji jest już stosowana w wielu krajach, a nawet wymagana przez prawo. Nie pozostając w tyle, udostępniamy Państwu cyfrowe modele BIM systemów prowadzenia przewodów wraz z podłogowymi systemami prowadzenia instalacji elektrycznych underfloor oraz modele BIM osprzętu elektrinstalacyjnego Berker, dostępne w Konfiguratorze Berker dla Autodesk Revit.

Poznaj Konfigurator Berker dla Autodesk Revit

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego Berker  jest rozszerzeniem do programu Revit. Po zainstalowaniu pojawia się w zakładce „Dodatki” („Add ins” w wersji angielskiej programu).

Dzięki niemu możemy krok po kroku wygenerować potrzebny do projektu model BIM. Bez ograniczeń i w dowolnej konfiguracji (ramka + element centralny).

Po skorzystaniu z nowej wtyczki już na wczesnym etapie projektowania będzie można sprawdzić jak dana seria osprzętu komponuje się z całym projektem, a także skonsultować to z inwestorem bez konieczności osobistego pojawienia się na budowie.

 

Przejdź do Konfiguratora

Nowa rzeczywistość

Model BIM wygenerowany z Konfiguratora jest cyfrową repliką 3D rzeczywistego produktu, skrojonego na miarę ultranowoczesnej rzeczywistości. Dzięki niemu mamy możliwość podglądu wizualizacji konkretnego rozwiązania na naszym projekcie i dodatkowo wgląd w informacje techniczne o produkcie, takie jak:

  • wymiary,
  • materiał,
  • typ podłączenia,
  • referencja katalogowa
  • i wiele innych.

 

 

Poza modelem 3D otrzymujemy szerokie informacje o produkcie, które następnie możemy zawrzeć w zestawieniach wygenerowanych bezpośrednio z programu.
Każdy z wygenerowanych modeli możemy podłączyć elektrycznie i utworzyć schemat instalacji. Na rzucie nasze modele dodają się w postaci symboli elektrycznych.

 

 

 

Jak to działa?


1. Wybór ramki

 

 

W pierwszym oknie wybierz serię ramek, która Cię interesuje, sposób jej montażu, orientację, a także materiał, z którego ma być wykonana.


2. Wybór elementów centralnych

 

 

W dalszym kroku wybierz rodzaj elementów centralnych, który chcesz osadzić w wybranej przez siebie ramce oraz ich kolor.


3. Dobór akcesoriów

 

 

Na tym etapie otrzymujesz także możliwość dołączenia dodatkowych akcesoriów, jeśli są dostępne. Pojawią się one wówczas w zestawieniu, które możesz wygenerować w programie Revit.


4. Opcje podglądu

 

 

Po skomponowaniu odpowiedniego zestawu wybierz opcję „Dalej”, a następnie wstaw wygenerowane zestawienie do swojego projektu. Osadzając w nim model BIM, możesz podejrzeć informacje dotyczące danych technicznych, takich jak: wymiary, materiał czy rodzaj przyłącza.

 

 

Biblioteki modeli BIM dla osprzętu elektroinstalacyjnego Berker

Strona BIMobject

    Sprawdź także obiekty 3D: