Naturalne drewno w domu27 grudnia 2016

Styl aranżacji wnętrz w ostatnich latach rozdziela się na dwa bieguny. Z jednej prostota, naturalność, subtelność i umiar z drugiej przepych, intensywność i elegancja. Drewno jako element wykończenia sprawdzi się w każdej z tych stylizacji.

drewno-we-wnetrzu-3

Drewno naturalne to najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie jakie możemy zastosować podczas aranżacji wnętrz. Zarówno jako przetworzone w formie stołu czy szafki ale też naturalne jako stolik, lampa, listwa przypodłogowa czy parapet to piękne dopełnienie wnętrz zarówno w stylu skandynawskim, minimalistycznym ale też nowoczesnym, glamour czy prl. Drewno odnajdzie się wszędzie.

drewno-we-wnetrzu-2

Nie musimy się też ograniczać jeśli chodzi o zastosowanie drewna w różnych pomieszczeniach. Obecnie technologia pozwala na drewniane wykończenia praktycznie wszędzie – bez względu panujące warunki. Podczas aranżacji jednak musimy wziąć pod uwagę pewne uwarunkowania. Sosna będzie delikatna i jasna, dąb przyjemny dla oka natomiast mahoń i wiśnia w zdecydowanie ciemniejszych, bardziej intensywnych kolorach. Kierujmy się prostą zasadą – umiar i spójność. Nie łączmy wielu rodzajów drewna oraz odcieni ponieważ sprawi to nam niezły misz-masz w pomieszczeniu.

drewno-we-wnetrzu-1

Duże partie drewna utrzymuj w jednakowej tonacji. Podstawą jest aby w pomieszczeniu wszystkie duże, drewniane meble były wykonane z tego samego drewna o tej samej kolorystyce. Kolory wprowadzaj uważnie, najlepiej poprzez dodatki. Rodzaje i kolory drewna możesz również mieszać w różnych pomieszczeniach dzięki odpowiednim dodatkom. Jeśli w salonie planujesz stworzyć przyjemną, relaksującą przestrzeń – wybierz ciemny mahoń lub wiśnie. W kuchni niech panuje światło – w tym celu idealna będzie sosna. Jadalnia łącząca te dwa pomieszczenia powinna zatem posiadać meble i dodatki z ciemnego jak i jasnego drewna. Pamiętaj też aby nie przytłoczyć wnętrza jednym rodzajem drewna. Nudne, ciężkie aranżacje spowoduje, że nie będziemy dobrze się czuć we własnym domu.

drewno-we-wnetrzu-4

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Do drewnianych aranżacji mamy specjalnie przygotowane (również drewniane!) ramki z serii Berker R.1. Wykonane z barwionego dębu będą mocnym akcentem na ścianie oraz będą nawiązywać do drewnianych elementów w pomieszczeniu. Jeśli jednak drewniana ramka okaże się niezbyt dobrym partnerem do innych dodatków – bez problemu wymienisz ją na inną: betonową, skórzaną czy akrylową!