Oryginalne południowe płytki2 czerwca 2017

Zachwyt krajami południowymi to nie tylko pyszne włoskie lasagne czy pizzy, hiszpańskie wino ale również piękne, oryginalne wzory oraz jasne i ciepłe kolory w aranżacji wnętrz.

wzorzyste-poludniowe-plytki (2)

 

Coraz częściej decydujemy się na wykonanie wzorzystego akcentu w łazience i kuchni, a niżeli zostawiając tą przestrzeń prostą i jednokolorową. Odpowiednio dobrane płytki – ich rozmiar, wzór i kolor dodają wnętrzom nie tylko południowego charakteru, ale również oryginalnej i ciepłej nuty. Coraz bardziej popularne płytki w patchworkowe wzory dostępne są na rynku zarówno w formie kolorowej jak i zrównoważonej – w jednej tonacji kolorystycznej. Takie płytki dobrze jest zestawiać z jednolicie gładką i dużą powierzchnią aby nie stworzył się niepotrzebny chaos.

wzorzyste-poludniowe-plytki (3)

 

Najczęściej tego typu płytki wykorzystane są jako podłoga lub jej fragment lub do ozdoby np. wanny czy prysznica. W ten sam wzór może być też uzupełniona szafka lub samo jej wnętrze przez co pomieszczenia zyskują na tajemniczości i kreatywności. Oryginalne, a jednocześnie niezwykle popularne desenie, z powodzeniem wykorzystywane od ponad 150 lat w większości krajów świata, to creme de la creme europejskiego – i nie tylko – dekoratorstwa. W większości wzory płytek przybierają dość stonowane barwy. Najczęściej dominuje granat, ciemna zieleń, ecru, czerń oraz odcienie czerwieni. Owe kolory świetnie komponują się drewnem i mogą być ciekawym uzupełnieniem wielu aranżacji. Stonowane kolory płytek dobrze prezentują się także z jasnymi meblami, kominkami oraz delikatnymi zdobieniami. Dzięki temu stanowią efektowne uzupełnienie pomieszczeń zainspirowanych stylem nowoczesnym. Warto też wiedzieć, że płytki hiszpańskie o żywych barwach świetnie sprawdzają się w dobrze doświetlonych aranżacjach futurystycznych.

wzorzyste-poludniowe-plytki (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

 

Co ważne, płytki hiszpańskie czy włoskie są bardzo dobrze wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tak jak nasze łączniki  i gniazdka z każdej serii. Aranżując pomieszczenie – czy to podczas budowy, czy remontu, warto wybierać sprawdzone ale też ładne materiały wykończeniowe. Bo w dobrym projektowaniu liczy się detal.