Myśleliście kiedyś jak odmienić swoje mieszkanie aby zachwycało i zaskakiwało wszystkich? Najtrudniej jest tego dokonać, kiedy nasz budżet nie jest wygórowany a my nie mamy czasu na zabawę w skomplikowaną aranżację wnętrz. Z pomocą przychodzą nam panele dekoracyjne 3D.

panele-dekoracyjne-3d (3)

Nareszcie coś poza betonem i cegłą, panele dekoracyjne 3D to nowe możliwości aranżacyjne a przy tym niespotykana zabawa z formą i kolorystyką! Oryginalne wzornictwo i styl nadają niepowtarzalnego charakteru oraz kreują wyjątkowy klimat każdego wnętrza. Dotychczas najczęściej stosowane były w realizacjach biznesowych tj. biura, powierzchnie handlowe, restauracje. Obecnie jednak coraz częściej sięgamy po nie w aranżacji domów i mieszkań aby uzyskać nietuzinkowy wygląd wnętrza. Panele 3D są wykorzystywane do dekoracji całych ścian i sufitów lub tworzenia pojedynczych elementów aranżacji wnętrz.

panele-dekoracyjne-3d (5)

Panele dekoracyjne 3D można podzielić ze względu na materiał wykonania oraz rozmiar. Do najpopularniejszych należą: Panele mdf 3D – wykonane z płyt MDF, występują w rozmiarze 50×100 cm oraz w szerokim niepowtarzalnym wzornictwie. Są lekkie, elastyczne, wytrzymałe oraz proste w montażu. Panele dunes –  wykonane z gipsu, najczęściej  występują w rozmiarze 100×80 cm. Panele loft – wykonane z gipsu w kwadratowym kształcie, wystepują w rozmiarze 60×60 cm. Panele WallArt – idąc w myśl obecnych trendów odnośnie ochrony środowiska, są wykonane masy palmowo-kokosowa, która jest materiałem w 100% biodegradalnym. Ponadto sprawia, że panele dekoracyjne 3D oprócz wariantów ekologicznych są lekkie oraz elastyczne. Najczęściej  wystęepują w rozmiarze 50×50 cm.

panele-dekoracyjne-3d (1)

Do tak nowoczesnych i niespotykanych aranżacji pasować będą praktycznie wszystkie serie Berker by Hager. W naszych aranżacjach proponujemy Wam serie: R.Classic, B.7, polo.fiorena.
panele-dekoracyjne-3d (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com