Plastry miodu w dekoracji7 marca 2017

Wiosna to czas kiedy budzi się do życia natura. Teraz też mamy coraz więcej energii, ochoty i pomysłów na zmiany. Łącząc te dwie myśli możemy dość do wniosku, aby zaczerpnąć z natury inspirację i przenieść je do naszego mieszkania jako nowy element dekoracji wnętrz. Taki właśnie jest pomysł na motyw plastra miodu, czyli heksagonu we wnętrzach.

heksagon-plaster-miodu-berker-by-hager (5)

Heksagon stał się bardzo popularnym wzorem już kilka lat temu. Swój prym wiedzie szczególnie dlatego, że pasuje do każdego wnętrza, w każdym kolorze i na każdej fakturze. Może zostać wykorzystany w każdym stylu aranżacji wnętrz, przez każdego. I pomimo, że jest to wzór uniwersalny, nadaje wnętrzu oryginalności. Jako sześciokąt może tworzyć niesamowite kompozycje kolorystyczne ale dobrze będzie też wyglądał w jednolitej kolorystyce. 

heksagon-plaster-miodu-berker-by-hager (4)

 

heksagon-plaster-miodu-berker-by-hager (3)

Pomysł na zastosowanie plastra miodu we wnętrzach choć znany od lat, dalej jest brany pod uwagę bardzo rozważnie. Przede wszystkim heksagon będzie pięknie podkreślał nowoczesność i wyjątkowość łazienki gdzie kolorystyka może być jednolita (np. cała biała lub czarna) ale też kompozycyjna, tworząc mozaikę kolorów. W kuchni jako wykończenie ścian plaster miodu sprawdzi się wyśmienicie – kolorowy, jednolity a nawet jako zestawienie sześciokątnych luster. Podobnie w przedpokoju, holu czy wiatrołapie. Możemy zastosować połączenie np. matowych płytek ułożonych w dekoracyjną mozaikę na podłodze razem z elementem dekoracyjnym w postacie sporych rozmiarów kilku luster w tym kształcie. To połączenie sprawi, że wejście do domu będzie zaskakiwać na ‘dzień dobry’. Oczywiście heksagon to również wyśmienity pomysł do salonu, sypialni czy pokoju. Najlepiej tu sprawdzi się jako wzór na materiałach – zasłonach, obiciach poduszek, obrusie, pościeli… 

heksagon-plaster-miodu-berker-by-hager (2)

Nie przesadzajmy jednak z zastosowaniem plastra miodu we wnętrzu. Jak wszystko inne, i ten wzór przesadzony będzie kuł w oczy zamiast cieszyć i zaskakiwać mieszkańców i gości. Pamiętajmy też aby do heksagonu odpowiednio dobrać inne kształty – np. łączniki i gniazdka. Seria Berker by Hager R.1 łączy w sobie kanciastość brzegów plastra miodu oraz owalny kształt całego wzoru. Na pewno dopasuje się do nietypowych pomysłów na aranżację wnętrz.

heksagon-plaster-miodu-berker-by-hager (6)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com