Pokój dla chłopca10 marca 2017

Czy podział na chłopców i dziewczęta ma jeszcze rację bytu? Tak – jesteśmy różni, dlatego też mamy prawo mieć pokoje w różnych aranżacjach. Gdy przyjdzie nam zaprojektować pokój dla syna, staniemy przed trudnym lecz bardzo ważnym zdaniem. Jak to zrobić aby nie przedobrzyć?

pokoj-chlopca (4)

Pokój dla chłopca nie musi być w piłki czy samochody. Nie koniecznie będzie też różowym pomieszczeniem w kwiaty i serca. W głównej mierze, to jak zaprojektujemy pokój dla dziecka zależy od samego zainteresowanego, ale także od naszych zdolności łączenia wizji dziecka, praktyki i doświadczenia rodzicielskiego oraz dobrego smaku. Przede wszystkim powinniśmy porozmawiać o wspólnej wizji pomieszczenia. Bardzo ważne w projektowaniu będą kolory oraz motyw przewodni. Te powinny być nakreślone przez chłopca. Standardowo pokój może być czarny, biały, granatowy czy zielony. Rzadziej spotyka się inne kolory, jednak po dłuższej rozmowie może się okazać że zarówno brązowy jak i purpura czy pomarańcz są w pokoju wskazane. 

pokoj-chlopca (1)

 

pokoj-chlopca (2)

Motyw przewodni to nic innego jak elementy, które chłopiec lubi lub którymi się pasjonuje – gry komputerowe, sport, samoloty, okręty itp. Znając przyszłego mieszkańca pokoju można zbudować dla niego nie tylko oazę spokoju i bezpieczeństwa ale też miejsce inspiracji. Jak wybraliśmy kolory i główny motyw aranżacji pora dobrać meble a na końcu dodatki. Przy aranżacji pokoju możemy zdecydować który łącznik będzie pasował do stylu lub zaczekać i dopasować odpowiednią ramkę dopiero gdy pokój będzie wykończony. Taką możliwość daje nam mechanizm one.platform zamontowany w zostaje w ścianie. Ty wybierasz kolor, materiał i kształt, bo nic Cię nie ogranicza. Dodatki, o które warto zadbać to również poduszki czy obrazki. Wystarczy chwila czasu i pomysł aby własnoręcznie uszyć poszewki czy wydrukować ciekawe plakaty do ramek na ścianach. 

pokoj-chlopca (3)

Zatem, jeśli naszym zadaniem jest przygotowanie nowej aranżacji wnętrza pokoju dla chłopca zacznijmy od poznania głównego zainteresowanego z każdej możliwej strony. A później pozwólmy naszej wyobraźni działać. Na końcu jednak pamiętajmy – bez przesady, wszystkiemu trzeba nadać umiar i sprawić że mniej będzie znaczyło więcej. 

pokoj-chlopca (6)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com