Praktyczne projektowanie: biuro księgowe16 czerwca 2017

Biuro to przestrzeń nietypowa. Musi być miejsce nie tylko dla pracownika, ale również na wiele różnego rodzaju dokumentów. Wszystko powinno być też w zasięgu ręki. Dziś podpowiadamy jak zaprojektować biuro dla księgowej.

biuro księgowej (3)

Księgowa, to prawa ręka każdego przedsiębiorcy. To ona ma wgląd i pilnuje, aby pieniądze się zgadzały, a właściciel firmy odpowiednio rozliczał się z urzędem skarbowym. Dlatego przestrzeń w której pracuje musi być uporządkowana, jasna i czytelna. Często też w biurze księgowa przyjmuje swoich klientów – dobre wrażenie jakie na nich zrobi odpowiednią aranżacją, schludnością i elegancją mają kluczowe znaczenie podczas dalszej współpracy. Wszak jeśli ktoś nie umie utrzymać porządku wokół siebie, nie będzie umiał utrzymać porządku w pracy. Zabierając się za dekorację biura księgowej warto zadbać o oświetlenie – im więcej naturalnego, tym lepiej dla oczu i samopoczucia pracownika. Druga kwestia do właściwe rozplanowanie przestrzeni, aby znalazło się w niej obszerne biurko z komputerem, miejsce do przyjmowania gości oraz spora szafa i kilka szafek na odpowiednie dokumenty. 

biuro księgowej (1)

Gdy całość utrzymana jest w kolorach firmowych, a dodatkowo akcenty podkreślają markę firmy – wiemy, że pracujemy z profesjonalnym księgowym. Wystarczy notes i długopis z logo, napis na ścianie w otoczeniu certyfikatów księgowej i postrzeganie firmy jako profesjonalisty murowane. Oczywiście wybór stylu też ma duże znaczenie – staroangielski będzie podkreślał tradycję, nowoczesny pokaże firmę idącą z duchem czasu a skandynawski zapewni komfort, spokój i pewność klientom, tak aby poczuli się jak w domu. 

biuro księgowej (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Bez względu na wybór aranżacji do biura księgowej, źle dobrane detale mogą zepsuć cały wizerunek firmy. Dlatego warto na etapie budowy czy remontu zastosować system one.platform aby w późniejszym czasie móc dobrać najbardziej odpowiednie łączniki i gniazdka do wystroju wnętrza.