Praktyczne projektowanie: kancelaria4 sierpnia 2017

Czy są bardziej doniosłe (i przerażające zarazem!) miejsca niż sądy i kancelarie? Chyba każdy czuje odrobinę poddenerwowania przed spotkaniem, a na nasze samopoczucie wpływ ma również aranżacja wnętrz tych pomieszczeń.

praktyczne-projektowanie-kancelaria (1)

Jak powinna być zaaranżowana kancelaria prawna? Miejsce w którym siedzi adwokat przede wszystkim powinno być odosobnione – to bardzo ważne, abyśmy mogli z najbardziej zaufaną osobą prawną porozmawiać o problemach. Często rozmowy te nie są łatwe, dlatego podejście prawnika, ale też sposób zaaranżowania pomieszczenia ma duży wpływ na proces rozmowy. W kancelarii powinna być przestrzeń na wspólne zajęcie miejsca. Najlepiej aby nie było pomiędzy rozmawiającymi żadnej bariery w postaci stolika czy biurka. Wówczas tworzymy otwartą przestrzeń, dzięki której zdobywamy większe zaufanie rozmówcy.

praktyczne-projektowanie-kancelaria (2)

Dodatkowo w kancelarii powinno znajdować się miejsce do pracy – czyli biurko. Zdecydowanie powinno pomieścić wszystkie dokumenty oraz prezentować staranny porządek. W końcu mecenas, adwokat, radca prawny czy notariusz to osoby, którym oddajemy w ręce ważne dla nas sprawy. Wrażenie niepoukładanych, chaotycznych czy niedokładnych zdecydowanie zaburzy naszą współpracę. Styl wnętrza powinien oddawać nie tylko charakter pracy ale też założenia budowania marki, oczekiwania grupy docelowej i profil działalności. Nie ma zatem konieczności aranżacji kancelarii w stylu staroangielskim z monumentalnym, pięknie żłobionym, drewnianym biurkiem i skórzanymi fotelami. Jeśli skupiamy się na pomocy młodym firmom z branży IT nic nie stoi na przeszkodzie aby nasza kancelaria była zaaranżowana w nowoczesny sposób. Unikajmy jednak ‘miłych’ stylów – np. skandynawskiego. Choć jest bardzo popularny aranżacji domy, styl skandynawski nie sprawdzi się w profesjonalnej kancelarii. Zbyt miła aranżacja sprawi, że nie będziemy czuć prestiżu i pewności o profesjonalizmie.

praktyczne-projektowanie-kancelaria (4)

W kancelarii ogromne znaczenie mają dodatki. Jeśli nie przypilnujemy detali, mogą one zepsuć całokształt budowanych emocji we wnętrzu. Jeśli chcemy wyglądać profesjonalnie, warto zainwestować w profesjonalne łączniki i gniazdka od Berker by Hager. Na przykład seria polo.fiorena to odpowiednie rozwiązanie dla wnętrza kancelarii. 

praktyczne-projektowanie-kancelaria (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com