Remont mieszkania dwupokojowego w starej bryle1 września 2017

Najpopularniejsze chyba w starym budownictwie są niezbyt wielkie, dwupokojowe mieszkania. Są one idealnym rozwiązaniem dla rodzin, które chcą mieć tanie lecz funkcjonalne lokum. Są sposoby na to, aby takie dwupokojowe mieszkania stały się bardziej praktyczne.

mieszkanie-w-starej-bryle (4)

mieszkanie-w-starej-bryle (6)

Budownictwo w starej płycie ma wiele wad, ale można odnaleźć również zalety. Mieszkania są tanie, a możliwości aranżacji w zasadzie nieograniczone. Musimy tylko pamiętać, której ściany nie wolno wyburzyć! W klasycznym, dwupokojowym mieszkaniu zwykle znajdziemy – łazienkę (czasem razem z wc, czasem osobno), kuchnię, większy pokój z wyjściem na balkon, mniejszy pokój. W takim układzie można zrobić wiele, np.:

1. wyburzyć część lub całą ścianę dzielącą duży pokój z kuchnią – wówczas zyskamy na przestrzeni

2. przenieść kuchnię do dużego pokoju (w formie aneksu) a w miejscu kuchni stworzyć dodatkowy pokój

3. przesunąć ścianę dużego pokoju i małego – tworząc albo większą przestrzeń w małym pokoju, albo likwidując go i tworząc w tym miejscu np. garderobę

4. zburzyć ściany frontowe łazienki (!) i stworzyć w tym miejscu otwartą kuchnię, a łazienkę przesunąć w miejsce kuchni

5. wyburzyć ścianę między pokojami a w to miejsce w stawić dwustronną szafę (która będzie pełnić funkcje ściany)

mieszkanie-w-starej-bryle (3)

Przebudowa mieszkania w starym budownictwie łączy się ze zmianami praktycznie na każdym etapie – od budowy ścian, przez instalacje po wykończenie. Warto podczas planowania remontu pomyśleć o elektryce np. Berker by Hager – one.platform. W starym budownictwie nikt nie przykładał szczególnej uwagi do tego gdzie i jak są pociągnięte kable dlatego upewnijcie się wcześniej gdzie je znajdziecie aby nikomu nie stała się krzywda! Po usunięciu elektryki ze ścian, można bez obaw kontynuować remont. Gdy już ściany będą przygotowane – instalacje elektryczne warto zaplanować w miejscach które będą najbardziej funkcjonalne i poprowadzić okablowanie tak, aby w przyszłości nie martwić się czy można w danym miejscu zawiesić lampę czy szafkę :)

mieszkanie-w-starej-bryle (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com